İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Yeni Macbook Pro’da bir sorun olabilir!
  • Ana Sayfa » Bilgisayar
  • 21 Kasım 2016 - 07:33:50
Yeni Macbook Pro’da bir sorun olabilir!

Geçtiğimiz ay tanıtılan yeni Macbook Pro’ların Trackpad’i ile ilgili kullanıcılardan şikayetler gelmeye başladı. Yenilenen Trackpad’de eskiden gelme bir fonksiyon, kullanılamıyor.

Apple, geçtiğimiz Ekim ayında Hello Again etkinliği kapsamında yeni nesil Macbook Pro ailesini tanıttı. Baştan sona yenilenen Macbook Pro’ların dahili faresi olan Trackpad’de, değişenler arasındaydı.

Eskisine bakış çok daha fazla büyüyen yeni Trackpad sayesinde kullanıcıların çok daha rahat bir deneyim elde etmesi amaçlananlar arasındaydı. Lakin gelen haberlere göre; yeni trackpad, bir sorun barındırıyor olabilir.

Yeni MacBook Pro tanıtıldı! İşte özellikleri!

Apple, bugün düzenlediği etkinlikte uzun süredir beklenilen yeni Macbook Pro modelini duyurdu….

Yeni Macbook Pro’ların Trackpad’i sorunlu mu ?

TechRadar’ın haberine göre, 9to5Mac ve MacRumors forumlarındaki kullanıcılar, yeni aldıkları Macbook Pro’ların Trackpad’i ile ilgili bir sorun yaşıyorlar.

Uzun süredir Mac OS X işletim sisteminde bulunan 3 parmakla pencere sürükleme özelliği sayesinde tıklamadan, sadece dokunarak pencerelerinizi kolay bir şekilde taşıyabiliyordunuz. Mac OS X Yosemite sürümüne kadar Sistem Tercihleri’nde İzleme Dörtgeni bölümünde olan bu özellik, sonrasında anlamsız bir şekilde Erişilebilirlik bölümüne taşınmıştı.

Eski kullanıcıların bir kısmının severek kullandığı bu özellik, iddialara göre yeni nesil Macbook Pro’larda düzgün çalışmıyor. Kullanıcıların forumlarda söylediklerine göre, 3 parmakla pencere sürükleme özelliği çoğu zaman tepki vermiyor veya farklı bir hareket olarak algılanıyor.

Hareketin özellikle Trackpad’in orta kısmında çalıştığını belirten kullanıcılar, Trackpad’in kenarlarında sistemin algılamadığını veya sağ klik olarak algıladığını belirtiyorlar. 

Büyüyen Trackpad sonrasında akıllara gelen bileklerin değmesi ihtimali, Apple’ın yazılım ve donanımsal geliştirmeleri ile problem olmamıştı. Lakin görünüşe göre bu Trackpad hareketi, sistem tarafından bilek değiyormuş gibi algılanıyor ve reddediliyor.

Sorun yazılımsal olabilir

Gelecek bir yazılım güncelemesiyle sorunun çözüleceğini tahmin eden kullanıcılar, sorunun donanımsal olmamasını umuyor. Konuyla ilgili Apple tarafından resmi bir açıklama, veya bir güncelleme bekleniyor.

:: Yeni nesil Macbook Pro’da, siz böyle bir problem yaşıyor musunuz ?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/yeni-macbook-proda-bir-sorun-olabilir-77076

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler