Dünya Kupası’na dev TV’ler hazır

Dünya Kupası’na dev TV’ler hazır

SpaceX'in fırlattığı ABD'nin casus uydusu kayboldu

SpaceX'in fırlattığı ABD'nin casus uydusu kayboldu

Uzaydan dönen astronotun boyu 9 santimetre uzadı

Uzaydan dönen astronotun boyu 9 santimetre uzadı

TÜRKSAT UYDU FREKANS LİSTESİ OCAK 2018 (A’dan Z’ ye Sıralı Liste)

TÜRKSAT UYDU FREKANS LİSTESİ OCAK 2018 (A’dan Z’ ye Sıralı Liste)

Digiturk eutelsat uydusundan yayın yapan SD Kanallarını sonlandırıyor

Digiturk eutelsat uydusundan yayın yapan SD Kanallarını sonlandırıyor

AMD, Radeon E9170 grafik işlemci serisini duyurdu
AMD, Radeon E9170 grafik işlemci serisini duyurdu

Bir süreden beridir Radeon E9170 tümleşik grafik işlemcisi gündemdeydi. Fakat AMD‘nin resmi açıklaması bekleniyordu. Sonunda şirket E9170 serisini resmi olarak tanıttı. 14 nm FinFET süreciyle üretilen E9170 serisi, 40W TDP’nin altındaki kart gücü ile 1.25 TFLOP‘a kadar performans sunarak, önceki nesillere göre üç kata kadar watt başına performans sağlıyor. Bununla birlikte beş adete kadar 4K […]


Bir süreden beridir Radeon E9170 tümleşik gündemdeydi. Fakat AMD‘nin resmi açıklaması bekleniyordu. Sonunda şirket E9170 serisini resmi olarak tanıttı.

14 nm FinFET süreciyle üretilen E9170 serisi, 40W TDP’nin altındaki kart gücü ile 1.25 TFLOP‘a kadar performans sunarak, önceki nesillere göre üç kata kadar watt başına performans sağlıyor. Bununla birlikte beş adete kadar 4K ekran destekliyor.

AMD’nin basın açıklaması ve diğer detaylar şu şekilde:

yaptığı açıklamada tümleşik serisi grafik işlem ünitesini () tanıttı. Yeni işlemci, çoklu yonga modülü (MCM) formatındaki ilk Polaris mimarili AMD tümleşik GPU’su olma özelliğini taşıyor. Daha küçük ve güç verimli özel tasarım için tümleşik bellek barındıran GPU, bununla birlikte PCI Express ve MXM formatlarını standart sistemler için de destekliyor. E9170 serisi GPU’lar, üst düzey grafik ve geniş ekran yeteneklerine sahip olması gereken, belli güç ve termal verimlilik ihtiyaçlarına sahip olan cihazlar için idealdir. AMD, kristal netliğinde çözünürlük ve çoklu ekranlarda kesintisiz ve büyüleyici 4K deneyimini, içerisinde dijital eğlence araçları, thin-client’lar, tıbbi monitörler, retail ve dijital signage ile endüstriyel sistemlere kadar genişletiyor.

Polaris mimarisini baz alan AMD Tümleşik Radeon E9170 GPU’su, önceki nesil AMD tümleşik GPU’larıyla karşılaştırıldığında iyileştirilmiş bir 14nm FinFET üretim işlemiyle üç kata kadar watt başına performans sunar. 40W altında bir TDP sunan AMD, AMD Radeon Güç Verimli Tümleşik GPU portfolyosuna yeni bir ölçeklendirilebilirlik seviyesi sunuyor. Aynı anda beş adete kadar 4K ekran destekleyen E9170 serisi GPU, ek işlemcilere ve donanıma ihtiyacı da ortadan kaldırmış oluyor. Buna ek olarak seçilebilen MCM, MXM ve PCI Express modülleri, tasarım esnekliği sunuyor.

E9170 serisinin önemli uygulama yararları

-Dijital eğlence sistemleri: Enerji tüketimi ve işletim maliyetini düşürmeye yardımcı olan E9170 GPU, giriş ve orta seviye dijital eğlence sistemlerinin çalışma maliyetini düşürürken, ısı dağılımını azaltarak havalandırma maliyetlerini de azaltmış oluyor. Beş bağımsız ve eş ekran desteği, şirketlerin çok daha fazla piksel ve aksiyonla deneyimler yaratmasını sağlar. DirectX 12 desteği daha yüksek kare oranları ve azaltılmış gecikme sunarken, platformlar arası Vulkan API desteği ise CPU işlem oranını azaltarak daha iyi görsel kalitesi sunar.

-Thin Client’lar: E9170 serisi GPU’lar ile güçlendirilen Thin Client’lar, geleneksel PC sistemlerinden daha düşük ısı yayar ve alandan tasarruf sağlayarak daha serin çalışma ortamları sunar. Ek olarak 4K grafik çözünürlüğü de keskin görseller sağlayarak son kullanıcı deneyimini geliştirir.

-Tıbbi sistemler: E9170 serisi GPU’ların yüksek performanslı 4K grafik çözünürlüğü, röntgen cihazları ve ultrasonlardaki klinik teşhislerin doğruluğunu artırmaya yardımcı eder.

-Retail ve Dijital Signage: Maliyete önem veren şirketler, E9170 serisi GPU’lar ile aynı anda beş adet 4K ekranla birlikte yüksek işlemci fiyatlarına gerek kalmadan büyüleyici görsel deneyim sağlar.

-Endüstriyel: Güvenilir MCM formatındaki Radeon E9170 serisi GPU’lar, uçak kokpitleri gibi ortamlarda gerekli olan en sıkı şok ve titreşim testlerinde gereken kararlılığı sağlıyor.

-4K optimizzasyonu ve esnek çoklu ekran ayarlanabilirliği, multimedya ve tasarım esnekliği sağlıyor.

-4K HEVC/H.265 ve AVC/H.264 şifre çözme ve şifreleme, beş adete kadar HDMI 2.0 ve DisplayPort 1.4 ile beş ekrana kadar çıkış desteği.

-Kompakt MCM, standart MXM ve PCI Express kart boyutlarında.

-2024 yılına kadar planlanmış mevcutluk ile uzun ömürlü ürünler ve yeni nesil tasarımlar için garantili destek devamlılığı.

-4K ve 3D desteği ile kaliteli görseller.

-Yüksek performans ihtiyaçları için 4GB bellek (128bit GDDR5).

E9170 serisi GPU’ların önemli özellikleri

40W TDP’nin altındaki kart gücü ile 1.25 TFLOP’a kadar performans sunarak, önceki nesillere göre üç kata kadar watt başına performans sağlar.

Ne zaman piyasaya sürülecek?

AMD tümleşik E9170 serisi GPU’ların PCI Express ve MXM modül konfigürasyonunda Ekim 2017’de piyasada olması beklenirken, MCM modülü konfigürasyonunda ise Kasım 2017’de piyasaya çıkması bekleniyor.”teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler