İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Android 8.0 Oreo'nun alarmında problem mi var?
Android 8.0 Oreo'nun alarmında problem mi var?

Android 8.0 Oreo‘nun çıkmasının üstünden birkaç hafta geçti. Genel olarak yeni işletim sistemi beğenildi. Fakat geçtiğimiz günlerde Oreo‘nun fazladan mobil veri yediği keşfedilmişti. Mobil verinin fazladan kullanılması, Oreo’nun Geliştirici Seçenekleri’nde yer alan “Mobil veriler her zaman etkin” ayarının varsayılan olarak açık kalmasından kaynaklanıyor. Bu ayar kapatılınca sorun çözülüyor. Zaten Google durumdan haberdar olduğunu ve yakın […]


Android 8.0 Oreo‘nun çıkmasının üstünden birkaç hafta geçti. Genel olarak yeni işletim sistemi beğenildi. Fakat geçtiğimiz günlerde ‘nun fazladan mobil veri yediği keşfedilmişti.

Mobil verinin fazladan kullanılması, Oreo’nun Geliştirici Seçenekleri’nde yer alan “Mobil veriler her zaman etkin” ayarının varsayılan olarak açık kalmasından kaynaklanıyor. Bu ayar kapatılınca çözülüyor. Zaten Google durumdan haberdar olduğunu ve yakın zamanda güncelleme çıkacağını duyurdu. Şimdide alarmla ilgili bir takım şikayetler var.

Alarmla ilgili sorun yaşayanlar var

Android 8.0 güncellemesinden sonra alarmda yaşadığını belirten kullanıcılar oldu. Sözü edilen problemlerden birini şöyle açıklayayım. Mesela birkaç tane alarm ayarladınız diyelim. Biri sabah işe kalkmak için diğerleri ise öğleden sonra için olsun. Sabah çalan alarmı susturduğunuz zaman tüm ayarlı alarmların sesi kısılmış oluyor. Hatta sonraki günler için de ayarlı olanlar buna dahil. Kullanıcılar işte sesin kısılmasının o sırada aktif olan alarm için geçerli olmasını, diğerlerinde böyle olmaması gerektiğini belirtiyor.

Başka bir kullanıcı ise alarmların hepsinin kapanmadığını, ancak birkaç tanesinin kapandığını ve bu yüzden bildirim bile aldığından söz etmiş.

Hatanın düzelmesi için telefonun yeniden başlatılması veya alarm için eğer özel bir ses ayarlanmışsa Oreo’nun kendi zil seslerinden birine geri dönülmesi gerektiğine yönelik tavsiyeler veriliyor. Fakat bazı telefon sahipleri, cihazlarını yeniden başlatmalarına veya hiç özel zil sesi atamamalarına rağmen bu sorunla karşılaştığını yazmış.

Bununla birlikte alarmla alakalı hiç problem olmadığını belirten birçok kullanıcı var. Görünüşe göre bahsedilen alarm hatası az sayıda kullanıcıyı etkilemiş ve herhangi bir modele özgü değil.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (13)