İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

PlayStation 5 ne durumda?

PlayStation 5 ne durumda?

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

Bedava iPhone X gerçek olmayacak kadar iyi
Bedava iPhone X gerçek olmayacak kadar iyi

Son dönemlerde dolandırıcılar, bedava iPhone X sahtekarlığıyla kullanıcıların kişisel bilgilerini çalmaya çalışıyor. Bir sosyal medya güvenlik şirketi olan ZeroFOX, Facebook, Instagram ve Youtube dahil olmak üzere 532 sahte sosyal medya hesabı buldu. Söz konusu hesaplar bedava iPhone X‘i yem olarak kullanıp, kullanıcıları ağlarına düşürmeye uğraşıyor. Her yeni iPhone’la birlikte sahte hesaplar da açılıyor iPhone’la alakalı […]


Son dönemlerde dolandırıcılar, bedava iPhone X sahtekarlığıyla kullanıcıların kişisel bilgilerini çalmaya çalışıyor. Bir sosyal medya güvenlik şirketi olan ZeroFOX, Facebook, Instagram ve Youtube dahil olmak üzere 532 sahte sosyal medya hesabı buldu. Söz konusu hesaplar bedava ‘i yem olarak kullanıp, kullanıcıları ağlarına düşürmeye uğraşıyor.

Her yeni iPhone’la birlikte sahte hesaplar da açılıyor

iPhone’la alakalı dolandırıcılıklar her sene yaşanıyor. her yeni cihaz duyurduğunda, sosyal medyada sahte hesaplar açılıyor. , ve iPhone X’le birlikte sahte hesapların sayısı arttı.

Mesela birkaç örnek verecek olursak Facebook’ta iPhone8 Official hesabı var. Instagram’da official.iphone8.giveaway isimli hesap vardı, ama kaldırıldı. Youtube’ta da videoların altında yönlendirmeli fake yorumlar oluyor. Bu spam yorumlardaki linke tıklayınca, güya iPhone 8 hediye ediliyor. Tabii ki sadece bir aldatmaca ve verilen bağlantı linki de kullanıcıyı dolandırmaya yönelik siteye götürüyor.

Verilen linklere tıklamaktan kaçının

Sahte hesaplarda verilen linkler, bağlantılar insanları gerçek gibi görünen ve oturum açmalarını isteyen sitelere yönlendiriyor. Bu sitelerin bazıları direkt şifreyi çalmaya yönelikken, bazılarında ise hesapta sistemlerini güncellemelerini gereken uyarılar oluyor. Güncelleme niyetine yazılım indirilince hackerlar istediklerine kavuşuyor.

ZeroFOX’un temel veri bilimcisi Phil Tully, kişisel bilgileri çalmaya yönelik sahte yayınların sosyal medyada oldukça yaygın olduğunu söyledi. Bunlar yarışma adı altında mağduların adlarını, e-postalarını, adreslerini, şehirlerini öğrenmeye yönelik yayınlar. Paylaşılan veriler daha sonra hesapları çalmak için kullanabilecek hackerların eline geçiyor. Ayrıca aynı yönlendirme linkinin daha fazla yayılması için farklı birçok hesap kullanılıyor ve böylece saldırı artıyor.

Sonuç olarak bedava iPhone veya başka bir cihaz kazanmak uğruna art niyetli linklere tıklamaktan ve bilmediğiniz hesaplarla bilgilerinizi paylaşmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler