İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Bulut depolamada veri güvenliği için en iyi uygulamalar
Bulut depolamada veri güvenliği için en iyi uygulamalar

Dosyalarınızı ve verilerinizi Google Drive, Dropbox veya OneDrive gibi bulut tabanlı sistemlere taşımayı düşünüyorsunuz, ancak kafanızda güvenlikle ilgili pek çok soru mu var? Dosyalarımın güvenliği nasıl sağlanıyor? Buna özen gösteriliyor mu? Bu soruların cevaplarını ne yazık ki bilmiyoruz. Yukarıda saydığımız bulut sistemlerin kendi içerisinde dosya şifreleme gibi özellikleri de şuanda mevcut değil. Bilgilerinizi buluta yüklediğiniz […]


Dosyalarınızı ve verilerinizi Google Drive, Dropbox veya OneDrive gibi tabanlı sistemlere taşımayı düşünüyorsunuz, ancak kafanızda le ilgili pek çok soru mu var? Dosyalarımın güvenliği nasıl sağlanıyor? Buna özen gösteriliyor mu? Bu soruların cevaplarını ne yazık ki bilmiyoruz. Yukarıda saydığımız bulut sistemlerin kendi içerisinde dosya şifreleme gibi özellikleri de şuanda mevcut değil. Bilgilerinizi buluta yüklediğiniz anda, artık kontrol sizin elinizden çıkmış oluyor.

Halihazırdaki bu harika bulut sistemlerini kullanırken kendinizi korumanın tek yolu bulutunuza taşımadan önce verilerinizi şifrelemek. Bunun için pek çok üçüncü parti uygulama mevcut. İşte bu anlamda kullanabileceğiniz TeknoTribün tarafından belirlenen 4 şifreleme servisi.

ENCRYPTO Windows ve Mac için ücretsiz bir şifreleme servisi. Odak noktası şifrelenmiş dosyaları gönderme ve paylaşma üzerine. Ancak yetenekleri bununla sınırlı değil. Şifrelediğiniz verileri buluta göndererek, orada da güvenliğini sağlayabilirsiniz. Şifreleme algoritması olarak 256 bit AES şifrelemesini kullanır. Kullanımı ise çok basit; sitesinden kurulum dosyasını indirerek programı çalıştırın. Daha sonra şifrelemek istediğiniz dosyayı üzerine sürükleyip bırakın. Sizden dosyanıza bir şifre belirlemenizi isteyecek. Şifrenizi grip kaydedin. Daha sonra şifreli dosyanızı Google Drive, Dropbox gibi servislere gönderebilisiniz.

Viivo, bilgisayarınızda iki klasör oluşturur. Birincisi, dosyaları yerleştirdiğiniz normal bir klasör. İkinci klasör, ilk klasöre ait her şeyin bir kopyasını yapar ve şifreler. Buluta göndereceğiniz klasör İkinci klasördür. Örneğin, Dropbox veya Google Drive da senkronize ettiğiniz klasörünüze konabilir. Bu yöntem ihtiyaç duyduğunuz zaman dosyaların şifresini çözmek zorunda kalmadan, hem görüntüleyip hem de dosyalarınızı güncel tutmanızı sağlar.

Viivo, diğer şifreleme servisleri gibi 256 bit AES şifreleme algoritmasını kullanır. Windows, Mac, iOS ve Android’de ücretsiz olarak kullanılabilir.

Sookasa BoxCryptor’a çok benzer bir şekilde çalışır, ancak Google Drive ve Dropbox ile sınırlıdır. Drive veya Dropbox eşitleme klasörünüzde özel bir Sookasa klasörü oluşturur ve bu klasörün içine yerleştirilen her şey 256 bit AES kullanılarak şifrelenir. Bir dosyayı görüntülemek için Sookasa uygulamasını kullanarak dosya indirip şifresini çözmelisiniz. Sookasa, Windows, Mac, Android ve iOS’da ücretsiz olarak kullanılabilir.

Boxcryptor AES-256 standardını kullanarak anında tüm verileri şifreleyebilir, şifrelecenek dosyalarınızın için sanal bir sabit disk oluşturabilirsiniz.

BoxCryptor için özel bir sürücü harfi atayabilirsiniz. Böylece buluta senkronizasyon yapmadan , oluşturduğunuz sürücüye attığınız tüm dosyalar şifrelenecekdir. Windows, Mac, Linux’dan Android ve iPhone/iPad gibi mobil cihazlara kadar çok çeşitli platformlarda çalışır. 14 gün deneme sürümünü kullandıktan sonra program ücretli olarak sunulmaktadır.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (12)