İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

PlayStation 5 ne durumda?

PlayStation 5 ne durumda?

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

Cep telefonuyla uyumak kanser ve kısırlık nedeni!
Cep telefonuyla uyumak kanser ve kısırlık nedeni!

Yapılan bir çalışmada cep telefonlarıyla gereğinden fazla yakın olmanın kanser, hafıza bozuklukları ve üreme sorunları gibi çok ciddi problemlere neden olduğunun ortaya çıktığını belirterek bu çalışmayı değerlendiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Elif Pelin Özün Özbay, “Teknolojinin nimetlerinden faydalanırken sağlığınızdan olmayın” dedi. Günümüz şartlarında cep telefonu kullanmadan yaşamanın neredeyse imkansız hale geldiğini ancak ciddi bir […]


Yapılan bir çalışmada cep telefonlarıyla gereğinden fazla yakın olmanın , hafıza bozuklukları ve üreme sorunları gibi çok ciddi problemlere neden olduğunun ortaya çıktığını belirterek bu çalışmayı değerlendiren ve Doğum Uzmanı Elif Pelin Özün Özbay, “Teknolojinin nimetlerinden faydalanırken sağlığınızdan olmayın” dedi.

Günümüz şartlarında kullanmadan yaşamanın neredeyse imkansız hale geldiğini ancak ciddi bir radyofrekans dalgaları kullanan cep telefonlarının vücudumuzdan ve özellikle baş bölgesinden uzak tutulmasını öneren Özbay, “Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, cep telefonlarını vücudumuzdan olabildiğince uzakta tutmak. Cep telefonları bilgiyi iletmek için radyofrekans dalgalarını kullanır ve cep telefonlarının kullandığı radyo dalgaları, belli açılardan radyasyon niteliği taşır ve sürekli bu dalgalara maruz kalmak çeşitli riskleri beraberinde getirir. Yapılan araştırmalara göre nu kulaklıkla kullanmanın radyasyon etkisini ciddi ölçüde düşürdüğü belirtilmektedir” diyerek cep telefonunun imkanlar ölçüsünde kulaklıkla kullanılmasını tavsiye etti.

UYKU VE DİKKAT BOZUKLUĞUNUN YANINDA KISIRLIĞA DA NEDEN OLABİLİYOR

Yapılan araştırma sonuçlarını değerlendiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Elif Pelin Özün Özbay, “Daha önceki çalışmalarda cep telefonlarının daha çok beyin ya da kulakta tümör oluşturduğuna dair uyarılar yapılırken son çalışmalar zararlı etkilerin daha çok gençlerde uyku ve dikkat bozukluklarıyla ilişkili olduğunun altını çizmektedir. Çalışmanın endişe verici diğer sonuçları ise erkeklerde düşük sperm sayısı ve kötü sperm kalitesiyle ilişkilidir. Kadınlarda da belli bir takım olumsuz etkileri olduğu belirtilmiştir. Maalesef günümüz gençliği telefonu kullanmıyor. Telefon hayatının ayrılmaz bir parçası oluyor. Gün boyu telefonu elinden düşürmeyen gençler gece yatağa da cep telefonu ile giriyor. ları için telefondan gece yatarken bari uzak kalsınlar” dedi.

Kaynak: İHAteknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler