İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

PlayStation 5 ne durumda?

PlayStation 5 ne durumda?

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

CES 2018 başlıyor!
CES 2018 başlıyor!

Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2018 (Consumer Electronic Show), 9 Ocak Salı günü Las Vegas‘ta kapılarını açıyor. Sanal ve artırılmış gerçeklikten sağlık teknolojilerine, tüketici elektroniğinden otomotive 4 binden fazla şirketin katıldığı fuar 12 Ocak’a kadar açık olacak. CES Fuarı’nı ziyaret etmesi beklenen 200 bin katılımcı, Google ve Amazon’un sesli asistan konusunda bilek güreşine […]


Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı (), 9 Ocak Salı günü ‘ta kapılarını açıyor. Sanal ve artırılmış gerçeklikten sağlık teknolojilerine, tüketici elektroniğinden otomotive 4 binden fazla şirketin katıldığı fuar 12 Ocak’a kadar açık olacak. CES Fuarı’nı ziyaret etmesi beklenen 200 bin katılımcı, Google ve Amazon’un sesli asistan konusunda bilek güreşine şahitlik edecek.

4K VE 8K YARIŞI BAŞLIYOR

Fuarın ana ürünleri arasında yine televizyonlar bulunacak. OLED ve QLED yarışının dışında tüm içerikler 4K ve 8K olarak karşımıza çıkacak. Güney Koreli LG ve Samsung yine başı çekerken, Çinli üreticiler sahip oldukları markalarla CES 2018’e çıkarma yapacak. Sadece televizyonlar değil, projektörler de 4K çözünürlükle duvarları süslemeye başlayacak. Televizyonlarda artırılmış gerçeklik görüntüleri konusunda oyun konsolları dışında telefonlardaki içeriği de kullanıyorlar. Sürücüsüz ve elektrikli otomobiller ve insansız hava araçların fuarın dikkat çeken diğer bir ürünü de olacak.

SÖZDEN ANLAYAN ROBOTLAR

Fuarda dikkat çeken şeylerin başında robotlar geliyor. Çocuklarınıza oyun arkadaşlığı yapan ve aynı zamanda kamera olarak da kullanılan robotlar günlük hayatı değiştirmeye aday olduklarını gösterecek.

DUVARINIZ DEV EKRANA DÖNÜYOR

Projektör konusunda beklentileri yukarı çeken LG, 150 inç ekranı duvarınıza taşıyor. LG 4K UHD projektör sahipleri, 4K içerik konusunda sıkıntı çekmeyecekleri gibi projektörün webOS 3.5 akıllı TV ara yüzünde yer alan popüler online yayın servislerinin sunduğu 4K içeriklerden yararlanabilecek. Cihaz sahip olduğu teknik özelliklerin yanı sıra USB, Ethernet ve HDMI yuvalarıyla beraber kablosuz klavye ve fare kullanımına yönelik kablosuz bağlantı seçeneklerini de destekliyor.

Timur Sırt/Sabahteknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler