İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

PlayStation 5 ne durumda?

PlayStation 5 ne durumda?

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

CES 2018: Samsung "The Wall" isimli MicroLED TV'sini tanıttı
CES 2018: Samsung "The Wall" isimli MicroLED TV'sini tanıttı

Samsung‘un ismini daha çok Galaxy S9 ve Galaxy S9+ dedikodularıyla duyuyoruz. Hatta bir dönem yeni amiral gemilerinin CES 2018‘de bile tanıtılacağı iddia edilmişti, fakat böyle bir şey olmadı. Sonuç olarak şirket etkinlikte farklı yeni ürünlerini görücüye çıkardı. Bunlardan biri de dünyanın ilk tüketici tipi MicroLED TV’si The Wall oldu. Samsung, 146 inç’lik TV’si için bir […]


‘un ismini daha çok Galaxy S9 ve Galaxy S9+ dedikodularıyla duyuyoruz. Hatta bir dönem yeni amiral gemilerinin ‘de bile tanıtılacağı iddia edilmişti, fakat böyle bir şey olmadı. Sonuç olarak şirket etkinlikte farklı yeni ürünlerini görücüye çıkardı. Bunlardan biri de dünyanın ilk tüketici tipi MicroLED TV’si The Wall oldu.

Samsung, 146 inç’lik TV’si için bir hayli iddialı. Yeni TV mevcut LED’lerden çok daha küçük ölçekli ve her biri kendi kendilerine ışık kaynağı olarak hareket eden mikron ölçeğindeki LED’ler ile kendinden ışık yayıyor.

Şirketin açıklamalarına göre, The Wall modelinde kullanılan MicroLED teknolojisi renk filtresi veya arka aydınlatma kullanımını ortadan kaldırmasına rağmen izleyiciye yüksek kalitede görsellik ve seyir deneyimi sunuyor. Ayrıca, MicroLED ekran teknolojisi, ışık kaynağının kullanım ömrünü uzatıp, güç tüketimini azaltıyor.

Kullanıcılar, TV’yi özelleştirebiliyor. Ekran, birden fazla kullanıma ayrılmış duvardan-duvara bir ekran oluşturmak gibi farklı amaçlara hizmet edebiliyor.

YAPAY ZEKAYA SAHİP TELEVİZYON

Bununla birlikte Samsung 2018’in ikinci yarısında Kore ve ABD’den başlayarak piyasaya sürülecek olan, 8K yapay zeka teknolojisine sahip ilk QLED televizyonunu da duyurdu. Bu yapay zeka teknolojisi, standart içeriği 8K çözünürlüğe yükseltiyor. Yeni QLED TV, her sahnenin görüntü karakteristiğine göre ekran çözünürlüğünü ayarlayan özel bir algoritmayla görüntü kalitesini geliştiriyor ve her tür yüksek çözünürlüklü 8K kaynaktan gelen içeriği kolayca dönüştürüyor.

BIXBY VE SMARTTHINGS İLE DAHA GELİŞMİŞ 2018 AKILLI TV MODELLERİ

Şirket ayrıca bu sene satışa sunacağı akıllı TV cihazlarının Bixby, SmartThings ve Universal Guide gibi gelişmiş bağlantı ve uyumluluk işlevlerini de tanıttı.

Samsung’un geliştirdiği sanal asistan olan Bixby’nin TV ve kullanıcı arasındaki etkileşimi geliştireceği belirtildi. Koreli üreticinin Nesnelerin İnterneti platformu olan SmartThings de daha kolay paylaşım ve bağlantı imkanı da sunuyor. SmartThings televizyonun kontrolünü ve diğer cihazlarla senkronizasyonunu daha kolay hale getiriyor. 2018 yılında lansmanı yapılacak bir diğer özellik olan Universal Guide ise kullanıcının tercihlerine uygun olarak otomatik önerilerde bulunan gelişmiş bir program kılavuzu.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler