İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

PlayStation 5 ne durumda?

PlayStation 5 ne durumda?

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

CES 2018: Wi-Fi Alliance, WPA3 güvenlik protokolünü duyurdu
CES 2018:  Wi-Fi Alliance, WPA3 güvenlik protokolünü duyurdu

Wi-Fi güvenliği standartlarını belirleyen, Apple, Samsung, Intel ve başka isimlerin üye olduğu Wi-Fi Alliance organizasyonu CES 2018‘de WPA3 isimli yeni güvenlik protokolünü açıkladı. WPA3, herhangi bir Wi-Fi ağına bağlandığımızda gördüğümüz WPA2’nin devamı oluyor. DAHA GÜVENLİ BAĞLANTI SAĞLIYOR Yapılan geliştirmeler, kişilerin şifreleri tahmin etmesini engelliyor. Bağlı cihazlar, trafik ve Nesnelerin İnterneti için güvenlik sağlıyor. Wi-Fi Alliance’ın […]


Wi-Fi güvenliği standartlarını belirleyen, Apple, Samsung, Intel ve başka isimlerin üye olduğu organizasyonu ‘de WPA3 isimli yeni güvenlik protokolünü açıkladı. WPA3, herhangi bir Wi-Fi ağına bağlandığımızda gördüğümüz WPA2’nin devamı oluyor.

DAHA GÜVENLİ BAĞLANTI SAĞLIYOR

Yapılan geliştirmeler, kişilerin şifreleri tahmin etmesini engelliyor. Bağlı cihazlar, trafik ve Nesnelerin İnterneti için güvenlik sağlıyor. Wi-Fi Alliance’ın pazarlama bölümü başkan yardımcısı Kevin Robinson yaptığı açıklamada, WPA3’ün 2018’in başlarında gelebileceğini belirtti.

Güvenli olmayan bir Wi-Fi şebekesine bağlanan kişiler tehdit altındadır. Hackerlar bu şebekelerde kullanıcıların ziyaret ettiği web sitelerinden, tarayıcıya girilen şifrelere kadar gizli bilgilere ulaşabilir. Hackerlar özellikle halka açık olan Wi-Fi hatlarına erişimi tercih ediyorlar. WPA3 ise ağın kilitlenmesi gibi karmaşıklıklar olmadan çok daha güvenli bir bağlantı sağlıyor.

HERKESE AÇIK BAĞLANTIDA BİLE VERİLERİ ŞİFRELİYOR

WPA3’ün en büyük özelliklerinden biri halka açık veya kamuya açık olan Wi-Fi ağlarındaki tüm verileri şifrelemesi.

Bununla birlikte WPA3’le gelen diğer önemli bir geliştirme ise akıllı ışık, kapı zili gibi IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazları için daha iyi güvenlik sağlaması. IoT cihazları güvenlik eksiklikleri nedeniyle hackerların hedefleri arasında bulunuyor. Görünüşe göre WPA2’den WPA3’e geçiş yavaş biçimde olacak, ancak teknik bir sıkıntı yaşanmadan bu geçiş sağlanacak.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler