Aras TV Erzurum AzerSpace 1 Uydusunda Yayında

Aras TV Erzurum AzerSpace 1 Uydusunda Yayında

Rûdaw TV- K24 TV ile Waar TV de uydudan çıkarıldı.

Rûdaw TV- K24 TV ile Waar TV de uydudan çıkarıldı.

Star Medya Grubu kanalları HD Olarak ( 24 TV , 360 TV , TV 4 ) yeni frekanslarında yayında

Star Medya Grubu kanalları HD Olarak ( 24 TV , 360 TV , TV 4 ) yeni frekanslarında yayında

Akıllı telefonlar uykusuz bırakıyor

Akıllı telefonlar uykusuz bırakıyor

Batarya ömrünü ikiye katlayacak 4 ipucu

Batarya ömrünü ikiye katlayacak 4 ipucu

'Dijitalleşmede Türkçe sistemler kurabilmeliyiz'
'Dijitalleşmede Türkçe sistemler kurabilmeliyiz'

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan Keskin, Hilton Garden Inn Ankara Otel’de düzenlenen 12. MapInfo Kullanıcı Konferansı‘nda yaptığı konuşmada, teknolojinin bütün nesnelerinin insan kavramıyla birleşince anlam kazandığını belirtti. Coğrafi Bilgi Sistemi’nin (CBS) önemli bir teknoloji olduğuna işaret eden Keskin, “Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Çevre ve […]


Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan Keskin, Hilton Garden Inn Ankara Otel’de düzenlenen 12. MapInfo Kullanıcı Konferansı‘nda yaptığı konuşmada, teknolojinin bütün nesnelerinin insan kavramıyla birleşince anlam kazandığını belirtti.

Coğrafi Bilgi i’nin (CBS) önemli bir teknoloji olduğuna işaret eden Keskin, “Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, AFAD ve askeri birimlerimizin altlık olarak CBS’yi kullanması gerekiyor. Klasik yazılım geliştirmeyi bırakıp, altlık olarak CBS teknolojilerinin yerleştirildiği ve üzerine yazılımların geliştirildiği bir platforma geçmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Keskin, son dönemde dijitalleşme kavramının ön plana çıktığına dikkati çekerek, “Bir yandan savaşlar, krizler, afetler yaşarken, bir yandan da teknolojiyi kullanarak insan hayatını iyileştirmek için yaptığımız iyi şeyler var. Burada leşmeyle hayatı kolaylaştırma ve değer oluşturma gibi bir yolculukla karşı karşıyayız.” ifadesini kullandı.

Dijital dönüşümü merkeze oturtarak geleceğe dair planların hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Keskin, “Geleneksel yöntemlerde bir şeyler yapmak dijitalleşme değildir. Dijitalleşme, ihtiyaç temelli, vatandaş odaklı hizmet üretmek demektir. Dijital dönüşümü Y ve Z kuşağının merkezine oturtarak yolumuza devam etmeliyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Keskin, şunları kaydetti:

“Dijitalleşmenin ham maddesi kendi insanımız olmalı, Türkçe sistemler kurabilmeliyiz. Kurumlar birbiriyle uçtan uca bağlanabilmeli. Yerel kaynaklarımızı kullanarak alın terimizin ve her kuruşumuzun ülkemizde kaldığı bir milli bilişim stratejisi izlemeliyiz. Her kurum devletin yansımasıdır. ‘Bugün git, yarın gel’ sistemi sona ermeli. Biz yeteneklerimize inanırsak, kurumlarımızı ve peşinden de ülkemizi rahatlıkla geliştirebiliriz. Mucize bizim kendi içimizde. Biz kendimize inanırsak birçok şeyi başarabiliriz.”

Kaynak: AAteknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler