Aras TV Erzurum AzerSpace 1 Uydusunda Yayında

Aras TV Erzurum AzerSpace 1 Uydusunda Yayında

Rûdaw TV- K24 TV ile Waar TV de uydudan çıkarıldı.

Rûdaw TV- K24 TV ile Waar TV de uydudan çıkarıldı.

Star Medya Grubu kanalları HD Olarak ( 24 TV , 360 TV , TV 4 ) yeni frekanslarında yayında

Star Medya Grubu kanalları HD Olarak ( 24 TV , 360 TV , TV 4 ) yeni frekanslarında yayında

Akıllı telefonlar uykusuz bırakıyor

Akıllı telefonlar uykusuz bırakıyor

Batarya ömrünü ikiye katlayacak 4 ipucu

Batarya ömrünü ikiye katlayacak 4 ipucu

En sportif Opel Insignia tanıtıldı
En sportif Opel Insignia tanıtıldı

Hafif mimarisi, alçak ağırlık merkezi ve güçlü motoru ile dikkat çeken otomobilde 2,0 litrelik 260 HP’lik turbo benzinli ve 2,0 litrelik 210 HP’lik turbo dizel motor seçenekleri ile satışa sunulacak. Benzinli versiyonda 400 Nm tork, dizel versiyonda ise 480 Nm tork üreten ünite 8 ileri otomatik şanzımanla birlikte gelecek. Insignia GSi’da standart olarak sunulacak tork […]


Hafif mimarisi, alçak ağırlık merkezi ve güçlü motoru ile dikkat çeken de 2,0 litrelik 260 HP’lik turbo benzinli ve 2,0 litrelik 210 HP’lik turbo dizel motor seçenekleri ile satışa sunulacak. Benzinli versiyonda 400 Nm tork, dizel versiyonda ise 480 Nm tork üreten ünite 8 ileri otomatik şanzımanla birlikte gelecek.

Insignia GSi’da standart olarak sunulacak tork vektörleme özellikli dört çeker sistemi de sunuluyor. görünüm veriyor

Ön tarafında bulunan geniş krom hava kanalı ve arka tarafa bastırma kuvveti uygulayan spoyler gibi ince ayarlar ile mühendisleri yeni GSi ile en verimli Insignia’lardan birini ortaya çıkarmayı başarmışlar.

Kısalan helezon yayları sayesinde yeni model 10 mm daha alçaltılmış. Özel sportif amortisör kullanılan otomobilde, 345 mm Brembo frenler yer alıyor. GSi ile standart olarak sunulan FlexRide adaptif şasi sayesinde sürücü kendi sürüş tarzını oluşturabiliyor. Sistem, seçilen sürüş moduna uygun şekilde gaz pedalı ve vites değişim noktalarını da uygun şekilde düzenliyor. Sürücü Standard, Tour ve Sport olmak üzere üç mod arasında seçim yapabiliyor. Sadece Insignia GSi’da bulunacak Performans moduna ise ESP tuşuna iki defa basıldığında geçiliyor. Bu mod araca daha fazla savrulma imkanı sağlayarak daha da performanslı sürüşe izin veriyor.

Tüm bu özellikler sayesinde yeni Insignia GSi, bir önceki nesil 2.8 V6 Turbo motorlu sportif Insignia OPC’ye Nürburgring-Nordschleife’de gerçekleştirilen karşılaştırma testlerinde tam bir tur fark atmayı başardı. Bu farkın ortaya çıkmasında yeni GSi’ın Insignia OPC’ye kıyasla 160 kg daha hafif olması da önemli bir rol oynuyor.

Sportif sürüşle konforu bir arada sunan Insignia GSi’ın öne çıkan özelliklerinden bir diğeri de AGR sertifikalı deri koltukları. Performanslı sürüş tarzı için artırılmış yan destek sunan koltuklar aynı zamanda Insignia Grand Sport’ta da olduğu gibi ısıtma, havalandırma ve masaj özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Baş desteği de koltuğa entegre durumda.

GSi modelleri, Opel’in 33 yıllık sportif model tasarım geçmişini yansıtıyor. İlk GSi modelleri Manta GSi ve Kadett GSi 1984 yılında meraklıları ile buluştu. Insignia GSi’dan önce pazara sunulan son GSi modeli ise 2012’de Corsa D GSi olmuştu.

Kaynak: Otohaber.com.trteknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler