İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

iOS 11 ile birlikte NFC, daha fazla işe yarayacak!
iOS 11 ile birlikte NFC, daha fazla işe  yarayacak!

Apple şu anda mobil ödeme sistemi Apple Pay için NFC sistemini kullanıyor. Near Field Communication’ın (Yakın Alan İletişimi) kısaltması olan NFC, iki elektronik cihazın, birbirinden yaklaşık 4cm’den fazla uzakta olmadığı sürece iletişim kurmasını sağlıyor. Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte iPhone’lara NFC eklemişti ancak bu özelliği Apple Pay ile sınırlamıştı. Ancak gelen […]


şu anda mobil ödeme sistemi Apple Pay için NFC sistemini kullanıyor. Near Field Communication’ın (Yakın Alan İletişimi) kısaltması olan , iki elektronik cihazın, birbirinden yaklaşık 4cm’den fazla uzakta olmadığı sürece iletişim kurmasını sağlıyor. Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte iPhone’lara NFC eklemişti ancak bu özelliği Apple Pay ile sınırlamıştı. Ancak gelen haberlere göre ile birlikte bu durum değişecek.

iOS 11 ile birlikte geliyor. Bu geliştiricilerin NFC’ye erişmelerine izin verecek ve özellik uygulamalar içinde de kullanılabilecek. Apple’ın en yeni mobil işletim sistemiyle, bazı iPhone modellerinde oluşturulacak NFC etiketleri okunarak farklı alanlarda da kullanılabilecek. Mesela NFC ile, bir fabrikada kurulu bir montaj hattından bir mağaza içindeki teslimatına kadar, üreticilerin bir ürünü izlemeleri sağlanabilecek.

Örneğin, bir şişenin üzerine bu tarz bir etiket yerleştirildiğinde ve bir NFC’li iPhone ile taratıldığında, kimlik doğrulamasını yapılacak ve e-Pasaport gibi şişeyi izlemeye başlayabiliyor. Ayrıca, markanın şişenin açık olup olmadığını tespit ederek kişiselleştirilmiş mesajları telefonunuza göndermesi bile sağlanabiliyor.

Core NFC, Apple iPhone 7, Apple iPhone 7 Plus ve sonraki modellerde kullanıma sunulacak. İlgilenen geliştiriciler Apple’ın bu konuyla ilgili açıklamalarını okuyarak Core NFC hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (1)