Dünya Kupası’na dev TV’ler hazır

Dünya Kupası’na dev TV’ler hazır

SpaceX'in fırlattığı ABD'nin casus uydusu kayboldu

SpaceX'in fırlattığı ABD'nin casus uydusu kayboldu

Uzaydan dönen astronotun boyu 9 santimetre uzadı

Uzaydan dönen astronotun boyu 9 santimetre uzadı

TÜRKSAT UYDU FREKANS LİSTESİ OCAK 2018 (A’dan Z’ ye Sıralı Liste)

TÜRKSAT UYDU FREKANS LİSTESİ OCAK 2018 (A’dan Z’ ye Sıralı Liste)

Digiturk eutelsat uydusundan yayın yapan SD Kanallarını sonlandırıyor

Digiturk eutelsat uydusundan yayın yapan SD Kanallarını sonlandırıyor

iOS 11'in Bluetooth ve WiFi kapatma özelliği yanıltıcı ve güvensiz!
iOS 11'in Bluetooth ve WiFi kapatma özelliği yanıltıcı ve güvensiz!

iOS 11‘deki ilginç yeniliklerden biri WiFi veya Bluetooth’un (BT) Denetim Merkezi’nden tam olarak kapatılmaması. Belirli hizmetler için iki işlevin açık kalması gerekiyor. Bununla birlikte WiFi veya BT’yi hızlı ayarlardan kapatsanız bile, bir süre sonra yeniden otomatik açılıyorlar. Andres Arrieta bu konuyla ilgili eleştiri yazısı yayınlandı ve Apple‘ın kullanıcıların güvenliğini tehlikeye attığını belirtti. Andres Arrieta’nın yazısı […]


iOS 11‘deki ilginç yeniliklerden biri WiFi veya Bluetooth’un (BT) Denetim Merkezi’nden tam olarak kapatılmaması. Belirli hizmetler için iki işlevin açık kalması gerekiyor. Bununla birlikte WiFi veya BT’yi hızlı ayarlardan kapatsanız bile, bir süre sonra yeniden otomatik açılıyorlar. Andres Arrieta bu konuyla ilgili eleştiri yazısı yayınlandı ve ‘ın kullanıcıların güvenliğini tehlikeye attığını belirtti.

Andres Arrieta’nın yazısı şu şekilde:

“BT ve WiFi’yi kullanmadığınız zamanlarda kapatmak iyi bir güvenlik uygulamasıdır. BT’nin bilinen zayıf yönlerini göz önüne alırsak, bu iki işlevi istenilen zamanda açmak ve kapatmak önemli. Bununla birlikte iPhone’un en yeni işletim sistemi kullanıcıların bu ayarları kontrol etmesini zorlaştırıyor.

iPhone’da Denetim Merkezi’nden WiFi ve BT kolaylıkla kapatılabiliyordu. İkon maviden griye geçer ve özellik devre dışı kalırdı. 10’da bu doğruydu, bununla birlikte ‘de bu durum değişti. WiFi ve BT tam olarak kapanmıyor.

iOS 11’de WiFi ve BT’yi Denetim Merkezi’nden kapatınca, iPhone o sırada bağlı olduğu ağ veya diğer cihazlarla bağlantısını kesiyor. Aslında bu özellikler Apple hizmetleri için etkindir. Konum hizmetleri açık kalır, Apple cihazları (Watch ve Pencil gibi) bağlı kalır, Handoff açıktır. Ancak Apple’ın yazılımı bu istisnaları kullanıcıyla paylaşmaya bile çalışmıyor.

İşler daha da kötüleşiyor. Denetim Merkezi’nden BT ve WiFi kapadık diyelim. Ancak başka bir yere arabayla giderken veya yürürken, WiFi yeniden açılıyor. Hem WiFi hem de BT sabah 5 gibi yeniden açılıyor. Bu durum kullanıcılara tam olarak açıklanmadı, bu da tüketicileri güvenlikle ilgili savunmasız bırakıyor. Kullanıcı tercihi geçersiz bırakılıyor.

WiFi veya BT’yi tamamen kapatmanın iki yolu var. Uçak modunu etkinleştireceksiniz veya Ayarlar’dan ikisini de tamamen kapatacaksınız.

Bir telefonun işletim sistemi veya kullanıcı arayüzü farklı çalışacak şekilde tasarlandığında güvenlik ve gizlilik sorunlarına neden olabilir.

Apple, kullanıcıları, cihazlarına veya hizmetlerine bağlamaya çalışmak için güvenliklerini tehlikeye atıyor. Bağlantıdaki böylesi bir boşluk potansiyel olarak cihazları saldırılara açık hale getirebilir. Bunu düzeltmek hiç de zor değil. Apple, WiFi ve BT’yi kullanıcıların istediği zaman açıp kapayacağı şekilde ayarlamalı. “

iOS 11 hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler