İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

iPhone 8 kablosuz şarj için kötü haber!
iPhone 8 kablosuz şarj için kötü haber!

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında Bloomberg’in yayınladığı rapor ile birlikte Apple’ın kablosuz şarj Teknolojisi üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Fakat Apple’ın şu an Samsung’un kullandığı teknolojiden çok daha farklı bir kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu.  Bugün Japon blog sitesi Mac Otakara‘dan iddialara ters düşen bir rapor geldi. Mac Otakara yayınladığı raporda bu teknolojinin ne olduğu […]


Geçtiğimiz yıl Ocak ayında Bloomberg’in yayınladığı rapor ile birlikte Apple’ın kablosuz şarj Teknolojisi üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Fakat Apple’ın şu an Samsung’un kullandığı teknolojiden çok daha farklı bir kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. 

Bugün Japon blog sitesi Mac Otakara‘dan iddialara ters düşen bir rapor geldi. Mac Otakara yayınladığı raporda bu teknolojinin ne olduğu ve kullanılacağı cihazlar ile ilgili bilgiler veriyor.

 iPhone 8 cam tasarım ve kablosuz şarj özelliği ile gelecek 

Apple’ın tedarik zinciri içindeki güvenilir kaynaklara dayanarak hazırlanan rapor, daha önce yayınlanan Nikkei’nin raporuna ve KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo‘nun bu hafta yayınladığı rapora ters düşen iddialar içeriyor.

Nikkei ve Kuo’nun raporlarında bu yıl tanıtılacak bütün iPhone’ların kablosuz şarj özelliği ile geleceği belirtiliyordu. Mac Otakara ise kablosuz şarj özelliğinin sadece iPhone 8‘de olacağını iddia ediyor. Blog, iPhone 8’de cam tasarım ve kablosuz şarj özelliği dışında bir yenilik olacağını düşünmüyor.

17-02/12/cam-tasarim-iphone-8.jpg

Blog, daha önceki raporlarında iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinin kablosuz şarj özelliğine sahip olmayacağını ve iPhone 6‘dan beri kullanılan alüminyum tasarım ile geleceğini belirtmişti. Apple tedarikçisi Catcher Technology de bu yıl tanıtılacak sadece bir iPhone modelinde cam tasarım olacağı ile ilgili görüş belirtmişti  

iPhone 8 şarj pedi ile kablosuz şarj olacak

Mac Otakara raporunda, kablosuz şarjın yerleşik bir özellik olmayacağını iddia ediyor. Blog, Apple Watch için kablosuz şarj bobinleri tedarikçisi olan Çinli şirket olan Luxshare’in teknolojisine dayalı, ayrı bir aksesuar olacağını söylüyor. Ayrıca bu aksesuarın kutu içeriğinde olmayacağını ve satın alınması gerektiğini belirtiyor.

17-02/12/samsung-hizli-sarj-standi-1486884198.jpg

Rapor doğruysa, Apple’ın bu yıl tanıtacağı yeni iPhone’da uzun menzilli kablosuz şarj özelliği olmayacak. Aksine Samsung’un Hızlı Şarj standı gibi Apple Watch veya Qi tabanlı şarj yastıkları ile temassız şarj olacak. Bu da geçen yıl boyunca Apple’ın kablosuz şarj için Energous ile anlaştığı iddialarının havada kalmasına sebep oluyor.

Mac Otakara, raporunda bu yıl tanıtılacak yeni iPhone’ların kutu içeriğinde  kulaklık için Lightning adaptörünün olmayacağını da belirtiyor. Yani eski tip kulaklıklar için kullanıcıların bu adaptörü satın almaları gerekecek.

17-02/12/lightning-adaptor-520x480.jpg

Mac Otakara, iPhone 7’de  kulaklık jakının kalkacağını ve iPhone 7’de Jet Black renginin kullanılacağını ilk söyleyen kaynaktı. Bu sebeple -Ming-Chi Kuo kadar olmasa da- raporlarını dikkate almak gerekiyor.

:: Sizce şarj pedi ile yapılan kablosuz şarj çok gerekli mi?

 

 

 

SDN – ShiftDelete.NetBu Haberin Kaynak Linki İçin Tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler