İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

iPhone X, 8 ve 8 Plus'ta hızlı şarj var. İşin gerçeği hayal kırıklığı!
iPhone X, 8 ve 8 Plus'ta hızlı şarj var. İşin gerçeği hayal kırıklığı!

Dün akşam gerçekleşen etkinlikle birlikte iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus resmen duyuruldu. Apple arada S serisini de atlayıp, iPhone 7’den direkt olarak 8’e geçiş yaptı. Her neyse isimlendirmeyi bir kenara bırakıp asıl konumuza dönelim. Sonunda hızlı şarj özelliği geldi! Apple etkinlikte yeni iPhone’larda kablosuz şarjın olduğunu açıkladı. AirPower’dan bahsedildi, ama sahnedekiler çok […]


Dün akşam gerçekleşen etkinlikle birlikte iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus resmen duyuruldu. arada S serisini de atlayıp, iPhone 7’den direkt olarak 8’e geçiş yaptı. Her neyse isimlendirmeyi bir kenara bırakıp asıl konumuza dönelim.

Sonunda hızlı şarj özelliği geldi!

Apple etkinlikte yeni iPhone’larda kablosuz şarjın olduğunu açıkladı. AirPower’dan bahsedildi, ama sahnedekiler çok daha önemli bir özellikten söz etmeyi unuttu. Yeni iPhone’ların hepsi hızlı şarjı destekliyor! Biraz rötarlı oldu ama sonunda iPhone’a geldi. iPhone 8, 8 Plus ve X, 30 dakikada %50’ye kadar şarj oluyor. Zaten telefonların teknik özellik sayfalarında hızlı şarj olduğu yazıyor.

Bu özellik Apple’ın Android’in gerisinde kaldığı bir konu ve bana göre kablosuz şarj yerine etkinlikte bahsedilmesi gereken asıl özellikti.

Seni gidi Apple seni!

Hızlı şarj etmek için yeni iPhone’ların yanında verilmeyen USB-C güç adaptörüne ihtiyacınız var. Ayrıca USB-C – Lightning kablosu da gerekli. Ne yazık ki bu bir zorunluluk. Çünkü sık kullanılan USB-A konnektörü en fazla 10 W’lık güç sağlıyor. Mesela ‘in hızlı şarj olması için 18 W güç lazım ve USB-C ise 100 W’a kadar destek sağlıyor.

Teknik özellikler sayfasında “Testler Apple tarafından Ağustos 2017’de ön üretim iPhone X üniteleri, yazılımları ve Apple USB-C Güç Adaptörü aksesuarları (29 W Model A1540, 61 W Model A1718 ve 87 W Model A1719) kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Hızlı şarj testi, pili bitmiş iPhone üniteleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Şarj süresi, çevresel etkenlere göre değişir; gerçek sonuçlar farklılık gösterir” yazılmış. USB-C güç adaptörü ve kullanılan modellerin kaç W desteklediği parantez içinde belirtilmiş.

Yeni iPhone’ların kutudan çıktığında hızlı şarjı desteklememesi kötü bir durum. Ancak Apple’ın klasik hareketlerinden biri. iPhone’ların kutusunda her zaman 5V, 1A şarj cihazı olurdu. Yine de 5V, 2.1A adaptörü aldıysanız yeni iPhone’ları daha hızlı şarj edebilirsiniz ya da yeni aksesuarlardan alıp kullanmak gerekecek. Görünnen durum bu şekilde.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (30)