İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

İnsanlar Soğuk İklimlere Adapte Oldukça Migren Ağrısı Geliştirme Riski Arttı

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yerli baz istasyonu ULAK resmen hizmete girdi

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

Yaşanabilir Bölgedeki Ötegezegenler Arasında da “Kartopu” Dünyalar Olabilir

PlayStation 5 ne durumda?

PlayStation 5 ne durumda?

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

Yeni iPhone'lar hızlı şarj adaptörüyle geliyor

Qualcomm ve General Mobile lisans sözleşmesi imzaladı
Qualcomm ve General Mobile lisans sözleşmesi imzaladı

General Mobile ve Qualcomm önemli bir lisans anlaşması yaptı. Böylece General Mobile, ülkemizde 4G cihaz üretme hakkına sahip olurken, Qualcomm‘un 345’ten fazla lisansını da kullanım hakkını elde etti. Qualcomm, GM’ye 3G ve 4G cihaz geliştirme, üretme ve satma patentini vermiş oldu. Yapılan basın açıklaması şu şekilde: “Qualcomm ve General Mobile 9 Ekim’de 3G ve 4G […]


General Mobile ve Qualcomm önemli bir lisans sı yaptı. Böylece , ülkemizde 4G cihaz üretme hakkına sahip olurken, ‘un 345’ten fazla lisansını da kullanım hakkını elde etti. Qualcomm, GM’ye 3G ve 4G cihaz geliştirme, üretme ve satma patentini vermiş oldu.

Yapılan basın açıklaması şu şekilde:

“Qualcomm ve General Mobile 9 Ekim’de 3G ve 4G anlaşmasını tamamladıklarını duyurdu. Bu anlaşma ile Qualcomm, General Mobile’a 3G ve 4G cihazları geliştirme, üretme ve satma patentini verdi. General Mobile, Qualcomm’un önde gelen teknolojisine erişimi olan dünyadaki OEM’lerin bulunduğu listeye dahil oldu.

General Mobile lider bir Türk markası olmakla birlikte, Google ile Android One iş ortaklığı yaparak, Türkiye pazarında ve diğer pazarlarda yüksek kaliteli akıllı telefonları tüketiciyle buluşturan bir teknoloji firmasıdır. 4G ve GM 5 Plus Android One ürünleriyle global başarıyı elde eden firma, 35’ten fazla ülkede tüketiciyle ürünlerini buluşturuyor. Bu anlaşma ile General Mobile, yenilikçiliği teşvik etmek, yeni 4G / LTE-A cihazları geliştirmek, Türkiye ve tüm dünyada mobil ekosistemini güçlendirmek için Qualcomm’un ileri teknolojilerini kullanan mevcut ürün portföyünün başarısını daha da ileri götürecek.

Qualcomm Teknoloji Lisansından sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Rogers; “Bu anlaşma, General Mobile’ın endüstride lider mobil teknolojilerden yararlanan yeni Android cihazları üretmesini sağlayacak. General Mobile’ın bizim endüstrimizle güçlenen ileri teknoloji akıllı telefonlarını, Türkiye ve dünya pazarında tüketiciyle buluşturmasından memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

General Mobile CEO’su Sebahattin Yaman, “Qualcomm ile yenilikçi ve güçlü ürünleri pazara sunmak için işbirliği yapmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Android One programının temsilcisi olarak, dünya çapındaki müşteriler için yeni nesil, yüksek kaliteli Android akıllı telefonları üretmeyi taahhüt ediyoruz.” dedi.”

Bu arada görünürde GM 6 Plus’la ilgili halen bir gelişme yok. General Mobil yetkilileri GM 6’yı çıkardıkları zaman 5.5 inç’lik yeni bir modeli hedeflediklerini açıklamıştı, fakat aradan geçen süre içinde GM 6 Plus (Adı farklı da olabilir) için herhangi bir açıklama yapılmadı veya iddia da ileri sürülmedi. Bu konu hakkında elimize bilgi geçerse sizinle paylaşacağız.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler