TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

‘Tekerlek Galaksi’ görüntülendi

‘Tekerlek Galaksi’ görüntülendi

NASA, siyahi kadın astronotun uzay görevini iptal etti

NASA, siyahi kadın astronotun uzay görevini iptal etti

Arif v 216 film müzikleri klip olarak yayınlandı

Arif v 216 film müzikleri klip olarak yayınlandı

Teknoloji dahisi yatırımını Çankırı'ya kaydırıyor
Teknoloji dahisi yatırımını Çankırı'ya kaydırıyor

Türkiye ile ilişikilerin gerginleşmesinin ardından her alanda Türklere yönelik çifte standart uygulamaya başlayan Almanya’ya “Teknoloji dahisi” olarak tanınan Türk asıllı mühendis Ata Karacalı’dan tokat gibi tepki geldi. TÜRKİYE’YE TAŞIMA KARARI VERDİ! Dünyanın en gelişmiş teknolojileri ile uzun yıllar Alman ordusu ve Airbus’a askeri uydu ve haberleşme alanında hizmet veren Karacalı, bu ülkede yaşadığı zorluklardan dolayı […]


Türkiye ile ilişikilerin gerginleşmesinin ardından her alanda Türklere yönelik çifte standart uygulamaya başlayan Almanya’ya “ dahisi” olarak tanınan Türk asıllı mühendis Ata Karacalı’dan tokat gibi tepki geldi.

TÜRKİYE’YE TAŞIMA KARARI VERDİ!

Dünyanın en gelişmiş teknolojileri ile uzun yıllar Alman ordusu ve Airbus’a askeri uydu ve haberleşme alanında hizmet veren Karacalı, bu ülkede yaşadığı zorluklardan dolayı teknoloji ve üretim birimlerini Türkiye’ye taşıma kararı verdi. Karacalı, AK Parti Çankırı milletvekili Hüseyin Filiz aracılığıyla Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir ile buluştu.

Son yıllarda Türkiye ile ilişkilerin gerginleşmesiyle birlikte bir Türk olarak kendisine de zorluklar çıkarılmaya başlandığını ifade eden Karacalı, “Almanya’da eğitim sistemi, alt yapı muazzam olsa da özellik bizimki gibi hassas sektörlerde çok anlayışlı ve yol açıcı olduklarını söylemeyeceğim”dedi.

‘POZİTİF SİNYALLER ALIYORUZ’

Savunma sanayine yapacağı için Çankırı’nın öne çıktığını belirten Karacalı şunları söyledi. “Faaliyetlerimizi Türkiye’ye taşıma düşüncesinin ardından kendimizi Ankara’da bulduk. Görüşmelerimiz çok olumlu bir havada geçti. Türkiye’ye gerek siyasi gerek ekonomik ortam bu türden yatırımlar, teknoloji firmaları için muazzam olanaklar sunuyor. Şimdiden çok pozitif sinyaller alıyoruz.”

Uydu ve haberleşme alanında dünyanın en gelişmiş teknolojilerini kullanan Karacalı, sınır ötesi operasyonlarda bilgi ve fotoğraf hırsızlığına imkan vermeden kullanılabilir ve 200 km hızla giderken dahi görev yapabilen mobil satalit araçları üretiyor.

Geliştirdiği teknoloji ile bir anda dünya devi firmalarının dikkatlerini üstüne çeken Karacalı, Umman, Suudi Arabistan gibi ülkelere de teknoloji ihraç ediyor.

Kaynak: Sabahteknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler