İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Tesla aracını Bitcoin madenciliği için kullanıyor
Tesla aracını Bitcoin madenciliği için kullanıyor

Bitcoin‘in değeri hızla yükselmeye devam ediyor. Son gelişmelere göre Bitcoin değeri ilk kez 10 bin doları aşmaya başardı. Diğer yandan ise sanal paralar için madencilik girişimlerinin sayısı iyice artmaya başladı. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR DEVREYE GİRDİ Madencilik için başlangıçta bilgisayar işlemcilerinin gücünden yararlanıldı, daha sonra ekran kartlarının GPU’ları bu işin içine girdi. Son dönemlerde ortaya çıkan raporlara […]


‘in değeri hızla yükselmeye devam ediyor. Son gelişmelere göre Bitcoin değeri ilk kez 10 bin doları aşmaya başardı. Diğer yandan ise sanal paralar için madencilik girişimlerinin sayısı iyice artmaya başladı.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR DEVREYE GİRDİ

Madencilik için başlangıçta bilgisayar işlemcilerinin gücünden yararlanıldı, daha sonra ekran kartlarının GPU’ları bu işin içine girdi. Son dönemlerde ortaya çıkan raporlara göre madenciler daha az elektrikle daha hızlı iş yapmak için ASIC olarak adlandırılan özel bilgisayar sistemleri oluşturdu. Madencilik sistemlerinde enerjiyi karşılamak ve maliyeti düşürmek için Güneş enerjisi panellerinden yararlanan kişiler var.

Özetle Bitcoin yapan birçok kişi, sistemlerinin çalışması için gerekli enerjiyi sağlamak ve maliyeti düşürmek için alternatiflere başvuruyor. Bu durum zayıf olan kazançlarının artmasını sağlıyor. ve diğer markaların elektrikli araçların ise Bitcoin madenciliği için kullanılması zaman meselesiydi ve sonunda bu da gerçekleşti.

Facebook’taki Tesla Owners Worldwide grubundaki bir üye Tesla araçların madencilik için kullanılabileceği fikrini ortaya arttı. Bunun ardından başka bir Tesla sahibi fikir üstünden yürüdü ve aracını madencilik yapmak için kullanmaya başladı. Hatta otomobilindeki madencilik sisteminin kurulumunu gösteren fotoğrafı da paylaştı. Grup üyelerinden bazıları Tesla araçtaki sistemin 3 kilowatt kadar güç çekebileceğini ileri sürdü. Başkaları ise soğutma için aracın klima sisteminin kullanılması gerektiğini savundu.

BİRÇOK SORU VAR

Bir elektrikli taşıt söz konusu enerji maliyetini dengeleyebilir, diğer yandan aracın verimliliği de düşebilir. Ama bu son gelişme birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Sosyal medya gruplarında ve bazı internet topluluklarında bu konunun tartışması başladı. Başka elektrik araç sahipleri bunu yapabilir mi? Madencilik için kullanılan araç filoları şarj istasyonlarını işgal eder mi? Şarj istasyonu sahipleri bu duruma karşı nasıl davranır?

Ayrıca Tesla ve diğer otomobil üreticilerinin de nasıl bir tepki vereceği ayrı bir konu.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (32)