Dünya Kupası’na dev TV’ler hazır

Dünya Kupası’na dev TV’ler hazır

SpaceX'in fırlattığı ABD'nin casus uydusu kayboldu

SpaceX'in fırlattığı ABD'nin casus uydusu kayboldu

Uzaydan dönen astronotun boyu 9 santimetre uzadı

Uzaydan dönen astronotun boyu 9 santimetre uzadı

TÜRKSAT UYDU FREKANS LİSTESİ OCAK 2018 (A’dan Z’ ye Sıralı Liste)

TÜRKSAT UYDU FREKANS LİSTESİ OCAK 2018 (A’dan Z’ ye Sıralı Liste)

Digiturk eutelsat uydusundan yayın yapan SD Kanallarını sonlandırıyor

Digiturk eutelsat uydusundan yayın yapan SD Kanallarını sonlandırıyor

Türk Telekom’dan G-20Y’ye önemli katkı
Türk Telekom’dan G-20Y’ye önemli katkı

Türk Telekom, vizyoner bakış açısını ve yeni teknolojilere dair bilgi birikimini uluslararası arenada dünya devleriyle paylaşmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er, G-20 Liderler Zirvesi’nin resmi sosyal alt programlarından olan G-20 Gençler (G-20Young) Zirvesi çerçevesinde “Dijital İnovasyon ve Transformasyon” komitesinde yer aldı. […]


, vizyoner bakış açısını ve yeni lere dair bilgi birikimini uluslararası arenada dünya devleriyle paylaşmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er, G-20 Liderler Zirvesi’nin resmi sosyal alt programlarından olan G-20 Gençler (G-20Young) Zirvesi çerçevesinde “Dijital İnovasyon ve Transformasyon” komitesinde yer aldı.

Fransa’nın Evian kentinde “Küreselleşmeden Uzaklaşma” (Deglobalization) ana temasıyla 27 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında toplanan kapsamında, dünya geneline yayılması ve özellikle G-20 devlet başkanları, IMF, Dünya Bankası, OECD ve Avrupa Komisyonu gibi önde gelen uluslararası örgütlerle paylaşılması amacıyla bağımsız önerilerin sunulacağı komite oturumları düzenlendi. “Dijital İnovasyon ve Transformasyon” komitesinde yer alan Fırat Yaman Er, dünyanın önde gelen teknoloji firmalarının da katıldığı oturumlarda, G-20 hükümetlerine geleceğe yönelik politikalarında yol gösterici nitelikte önerilerin geliştirilmesine katkıda bulundu.

Fırat Yaman Er: “Türk Telekom olarak G-20Y’ye dijitalleşme konusunda katkı sağlamaktan memnuniyet duyduk.”

Türk Telekom adına bu çapta bir organizasyonun parçası olmaktan ve Dijital İnovasyon ve Transformasyon komitesinde yer almaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Er, izlenimlerini şöyle paylaştı: “Yer aldığım komitede özellikle dijitalleşme konusunda G-20 devlet başkanlarının hükümet politikalarını belirlemesinde tavsiye niteliği taşıyacak bir çalışmaya imza attık. Türk Telekom’un bu konudaki bilgi birikimiyle, dijitalleşmenin iş süreçleri üzerinde yaratacağı etkinin iş kaynağı ile nasıl dengelenebileceği gibi stratejik konuların masaya yatırıldığı uluslararası bir komiteye katkı sağlaması oldukça önemliydi. Biz de Türk Telekom olarak dijitalleşmenin farklı coğrafyalarda nasıl algılandığını gözlemleme fırsatı bulduk. Bu da gerek şirket, gerekse ülke olarak dijital teknolojilere adaptasyon için alınabilecek aksiyonlar konusunda farklı bakış açıları kazanmamızı sağladı. G-20 üyesi bir ülke olarak Türkiye’nin önümüzde dönemde bu tür mecralarda daha fazla temsil edilmesinin ülkemiz için büyük faydalar sağlayacağını düşünüyorum.”

Dijital İnovasyon ve Transformasyon Komitesi Çıktıları

Komitede yapay zeka, nesnelerin interneti ve robotlaşmanın yanı sıra iş gücünün dijitalleşmeye nasıl adapte olacağı, bunda eğitimin rolü, düşük gelir seviyesindeki bireylerin bu sürece nasıl dahil edilebileceği gibi toplumsal sorunlar da ele alındı. Dijitalleşmenin hayatlarımıza bu hızda girmesiyle birlikte tüm coğrafyalarda ve sektörlerde iş gücünün bir kısmının işlerini kaybetme riskine karşı hükümetler tarafından etkili önlemler alınması gerektiğine dikkat çekildi.

Toplumların dijitalleşmeye olan adaptasyon sürecini hızlandırmak için onların dijital çağın sunduğu yeni fırsatlardan en iyi şekilde faydalandırılması gerektiği, bunun da ancak bu amaç doğrultusunda tasarlanmış bir eğitim sistemiyle mümkün olabileceğinin altı çizildi. Diğer yandan özel sektörün de yeni ve çevik çalışma yöntemleri benimsemesi ve çalışanlara dijital yetkinlik kazandırılmasının yanı sıra, iş gücünün dijitalleşmeyle birlikte doğan yeni iş alanlarına kazandırılmasının önemi ifade edildi.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler