İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Uncharted 5: Kayıp Miras
Uncharted 5: Kayıp Miras

Naughty Dog’un adını klasikler arasına yazan serisi Uncharted, yeni oyunuyla karşımızda. Yeni oyunun adı ise Kayıp Miras (Lost Legacy). Serinin diğer oyunlarından farklı olarak kahramanımız Nathan Drake bu oyunda yok. Bu oyun, Nathan’ın olmadığı ilk Uncharted oyunu oluyor. Peki kahramanımız kim diye soracak olursanız, hemen söyleyelim; Chloe Frazer. Kendisini en son Uncharted 3: Drake’s Deception […]


Naughty Dog’un adını klasikler arasına yazan serisi Uncharted, yeni oyunuyla karşımızda. Yeni oyunun adı ise Kayıp Miras (Lost Legacy). Serinin diğer oyunlarından farklı olarak kahramanımız Nathan Drake bu oyunda yok. Bu oyun, Nathan’ın olmadığı ilk Uncharted oyunu oluyor. Peki kahramanımız kim diye soracak olursanız, hemen söyleyelim; Chloe Frazer.

Kendisini en son Uncharted 3: Drake’s Deception oyununda görmüştük. Chloe, serinin en popüler karakterlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Kendisi zekâsı, arkeoloji bilgisi ve doğaçlama yapısı ile Nathan Drake’e rakip olan meşhur bir hazine avcısıdır. Hem çatışmalarda hem de direksiyonda oldukça yetenekli. Chloe, dürtüsel ve doğaçlama bir yapıya sahip, zekâsına güveniyor ve yöntemleri çoğu zaman ahlâki çizgilerde kalsa da en sonunda istediğini elde ediyor.

Kahramanımız yalnız değil

Serinin beşinci oyununda Chloe’ye ilk bölümle birlikte Nadine Ross eşlik ediyor. Nadine’yi ise son olarak Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu yapımında görmüştük. Nadine önceden Uncharted 4’ün bir numaralı düşmanı Rafe Adler tarafından tutulan Güney Afrikalı askeri örgüt Shoreline’ın acımasız lideri olarak hareket ediyordu. Shoreline’ın dağılmasından sonra Nadine, serbest iş yapan bir paralı asker oldu.

Oyunun hikayesi nedir?

Evet, Hindistan’da müthiş atmosferde başladığımız oyunda Chloe ve Nadine ile birlikte yol alıyoruz. Peki yeni oyunun hikayesi ne? Oyunda meşhur antik Hindistan’ın kutsal eserini yani “fil dişini” geri almaya ve hazinelerin hepsini (68 tane hazine var) çalışacağız. Bu macerada Nadine ile gerçekten etkileyici ve oldukça akıcı bir hikayeye ortak oluyoruz.

Birlikte Hindistan’ın dağlarının derinlerine iniyor, kutsal eserin gizemini ortaya çıkarmak için çeşitli bulmacaları çözüyor, acımasız paralı askerle karşı savaşıyoruz.

Bu arada oyunun orijinal kutusunda, hikaye adına peşinden koştuğumuz fil dişinin bir çeşit simgesi güzel bir sürpriz olmuş.

En büyük eksisi, oynanış süresi

7-8 saat oynanış süresi sunan oyunda oyuncuları zorlayacak bulmacaların yanı sıra bol bol aksiyon sahneleri de mevcut. Oyundaki birinci bölüm bir tanıtım bölümü diyebileceğimiz bir bölüm iken, dokuzuncu bölüm ise son patron dövüşüne ev sahipliği yapıyor.

Ancak bazı bulmaca bölümleri dışında çok hızlı akan hikaye, ilerledikçe “keşke biraz daha devam etse” diyorsunuz. Ancak böyle olmuyor. 9 bölüm adeta su gibi akıp gidiyor ve hikaye son buluyor. Bu yüzden oyun süresi oyuncuların canını biraz sıkabilir. Çünkü sahip olduğu harika atmosferde biraz daha fazla oynamak istiyorsunuz.

Bunların dışında oyunu “zor” seviyede oynamazsanız rakibinizin biraz zayıf kalacağını göreceksiniz.

Türkçe dublaj çok başarılı

Oyunun en büyük artılarından birisi, ülkemizdeki oyuncuların çok hoşuna gidecek Türkçe dublaj seçeneğine sahip olması. Oyunun dublajı sadece “olsun” diye yapılmamış ve ciddi bir emek harcanmış. Zira seslendirmelerdeki tonlamalar film kalitesinde olmuş diyebiliriz.

Oyun ilk güncelleme ile birlikte 50 GB dosya boyutuna sahip. Bu boyutun içinde online kısmı da var.

Uncharted: The Lost Legacy bölümleri

Bölüm 1 – The Insurgency

Bölüm 2 – Infiltration

Bölüm 3 – Homecoming

Bölüm 4 – The Western Ghats

Bölüm 5 – Unknown

Bölüm 6 – The Great Battlele

Bölüm 7 – The Gatekeeper

Bölüm 8 – Partners

Bölüm 9 – End of the Line

Son söz

Uncharted 5: Kayıp Miras oyununu bitirdikten sonra sanki bir macera filmi bitirmiş gibi hissettim. Çünkü hikaye ve karakterlere o derece kendinizi kaptırabiliyorsunuz. Oyunun müzikleri de bunu oldukça iyi şekilde destekliyor. Chloe ile keyifli bir oynanışa sahip olan oyun, fiyatına rahatlıkla değecek kalitede bir yapım olmuş.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (1)