TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

‘Tekerlek Galaksi’ görüntülendi

‘Tekerlek Galaksi’ görüntülendi

NASA, siyahi kadın astronotun uzay görevini iptal etti

NASA, siyahi kadın astronotun uzay görevini iptal etti

Arif v 216 film müzikleri klip olarak yayınlandı

Arif v 216 film müzikleri klip olarak yayınlandı

Ünlüleri hackleyen firari hackerlara baskın: 7 gözaltı
Ünlüleri hackleyen firari hackerlara baskın: 7 gözaltı

Ünlü isimlerin sosyal medya hesapları ile mail adreslerini hackleyerek ele geçiren ve çökertilen hacker çetesi ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün soruşturması devam ediyor. Gözaltına alınan 31 şüphelinin sorguları sürerken, geçtiğimiz hafta İstanbul merkezli sekiz ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda yakalanamayan ve firari konumunda olan yedi hacker daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan hackerların sayısı 38’e, mağdur […]


isimlerin sosyal medya hesapları ile mail adreslerini leyerek ele geçiren ve çökertilen çetesi ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün soruşturması devam ediyor. Gözaltına alınan 31 şüphelinin sorguları sürerken, geçtiğimiz hafta İstanbul merkezli sekiz ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda yakalanamayan ve firari konumunda olan yedi hacker daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan hackerların sayısı 38’e, mağdur ünlülerin sayısı ise 34’e yükseldi. Ünlü kişilerin dışında yüzlerce vatandaşın da hesaplarını ele geçirerek dolandırıcılık olaylarına karıştıkları ortaya çıkan hackerların yeni mağdurları arasında takipçi sayıları fazla olan bazı sosyal medya fenomenleri de bulunuyor. Polisin tespitlerine göre hackerlar daha çok kişiden para talep edebilmek için takipçileri fazla olan insanları hedef seçti ve sosyal medya hesaplarını hackledi. Söz konusu isimlermiş gibi insanların hayranları ve takipçilerine mesaj atan hackerlar yüklü vurgun yaptı. Hackerların bazı ünlü isimlerden hesaplarını iade etmeleri karşılığında 50 bin liraya kadar para istedikleri tespit edilmişti.

DİJİTAL İNCELEMELER SÜRÜYOR

38 şüpheliden bazılarının adreslerinde bulunan ve yüz binlerce yazışma bulunan bilgisayarlar, harici diskler, CD’ler ve dijital verilerin incelemesi sürüyor. Fishing (Olta) yöntemini kullanan ve ünlü isimlere “Bu yazışmalar senin mi?” ve “Fotoğraftaki sen misin?” yazılı merak uyandırıcı linklerin yer aldığı mesaj ve mailler yollayan hackerların, linklere tıklayan ünlü isimlerin şifrelerini kırarak mail adreslerini ele geçirdikleri ortaya çıkmıştı. Hackerların, link ve uzantılara cep telefonlarından tıklayan bazı kişilerin WhatsApp yazışmalarına da ulaştıkları belirlenmişti. Berk Oktay, Balçiçek İlter, Gamze Özçelik, Neslişah Alkoçlar, Seda Akgül, Seren Serengil ve Tamer Karadağlı mağdurlar arasında olan bazı ünlü isimlerdi.

Kaynak: Sabahteknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler