İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Yerli otoda fiyat ne olacak?
Yerli otoda fiyat ne olacak?

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilin elektrikli olacağını ve en az 4 modelle piyasaya gireceğini belirterek 2019 yılında siparişleri almaya başlayacaklarını kaydetti. Yerli otomobilin fiyatının profesyonel teknik ve mali analizler neticesinde piyasa şartlarına göre tespit edileceğini ifade eden Bakan Özlü, “Tasarlayacağımız ürünü piyasada satmaya çalışmaktan ziyade yapacağımız piyasa araştırmalarıyla pazarda hangi ürün […]


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, in elektrikli olacağını ve en az 4 modelle piyasaya gireceğini belirterek 2019 yılında siparişleri almaya başlayacaklarını kaydetti. Yerli in ının profesyonel teknik ve mali analizler neticesinde piyasa şartlarına göre tespit edileceğini ifade eden Bakan Özlü, “Tasarlayacağımız ürünü piyasada satmaya çalışmaktan ziyade yapacağımız piyasa araştırmalarıyla pazarda hangi ürün satılacaksa o ürünü üreteceğiz” dedi. SABAH gazetesi Ankara Bürosu’na konuk olan Bakan Özlü özel açıklamalarda bulundu:
OGG ÇALIŞMALARI: 2 Kasım’da babayiğitler açıklandığı gün öğleden sonra Ortak Girişim Grubu’na () brifing verdik. ‘ın yaptığı çalışmaları OGG’ye anlattık. OGG’nin CEO’ları her hafta toplanıp o hafta yapılanları değerlendiriyor. İstanbul’da bir ofis açılacak. Başkanlığını benim yaptığım Yönlendirme Komitesi kuruldu. Bu Komite ayda bir toplanıp süreci değerlendiriyor. OGG üyeleri çok istekli, küresel bir başarı hedefleniyor, çıta çok yüksek. O yüzden her adım profesyonel bir şekilde atılıyor. Şirket kurma çalışmaları kapsamında OGG uluslararası çapta faaliyet gösteren bir danışmanlık şirketiyle anlaştı. Danışmanlık faaliyetleri için anlaşılan şirket Vietnam’da 3,5 milyar dolarlık bir yatırımla gerçekleştirilmek istenen otomobil projesinin de danışmanlığını yürütüyor.
ADIMLAR ATILIYOR: Söz konusu danışmanlık şirketi kurulacak şirketin tüzük çalışmalarını yazma konusundan mali ve teknik analizlere kadar OGG’ye yol gösterecek. Türkiye’nin otomobilini üretme sürecinde her adım profesyonel bir şekilde atılıyor. Yapılacak teknik ve mali analizler neticesinde kurulacak şirketin ne kadar sermayeyle kurulacağı belirlenecek. Şirketin CEO’sunun da 2-3 aylık bir süre zarfında belirlenmesi hedefleniyor. Türkiye’nin otomobili projesi ülkenin teknolojik dönüşümünün de öncüsü olacak.

EN AZ 4 MODELLE PİYASADA OLACAK

En az 4 modelle piyasaya gireceğiz. Tasarlayacağımız ürünü piyasada satmaya çalışmaktan ziyade yapacağımız piyasa araştırmalarıyla pazarda hangi ürün satılacaksa o ürünü üreteceğiz. Tasarım için yurtdışında isim yapmış Türk tasarımcılarla görüşmeler yürütüyoruz. 2021 yılında satışı başlayacak yerli otomobil için 2019 yılında siparişleri almaya başlayacağız.

SİYASET ÜRETEMEDİKLERİ İÇİN BELGE ÜRETİYORLAR

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik asılsız iddialarıyla gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını da değerlendirdi. Bakan Özlü “Ana muhalefet çalışmıyor, okumuyor, hiçbir Türkiye projeksiyonları yok. 17-25 Aralık ile alamadıkları sonucu ABD üzerinden almaya çalışıyorlar” dedi.

DEVLET OLARAK DESTEKLİYORUZ

Bakan Özlü, “Devlet olarak projeye yüzde 49’a kadar ortak olmayı göze aldık. Çalışmalar özel sektörün öncülüğünde devlet desteğiyle ilerleyecek. Eğer OGG isterse devlet olarak projeye ortak olabiliriz. Yerli otomobilin fiyatı piyasa şartlarına göre belirlenecek. Fiyat kalite performansı çok yüksek olacak” dedi.

Kaynak: Sabahteknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (26)