Tablet Fiyatları Ne Kadar? Tablet'in İşlev Ve Özellikleri Neler?Tablet Fiyatları Ne Kadar? Tablet'in İşlev Ve Özellikleri Neler?
 
Apple New iPad
 
 
Şampiyon: Hiçbir üretici Apple’ın iPad ile sunduğu kadar çok yönlü ve doyurucu bir çözüm sunamıyor. iPad’in üçüncü nesli hem donanım, hem de yazılım açısından birinci sırada geliyor. 2.048 x 1.536 çözünürlüklü Retina ekranı, resim ve videoları eşsiz bir kalite ile gösterirken iOS sayesinde takılma ya da benzeri sorunlar yaşanmıyor. İncelememizde de her şey sorunsuz çalıştı. Cihaz hareket halindeyken kullanmaya da çok uygun. Video oynatırken pil ömrü 6:35 saat, nette gezinirken 8 saatin üstünde. Alüminyum kasanın işçiliği mükemmel, uygulama seçenekleri de çok zengin. Tek dezavantajı yeni nesil iPad’in de tıpkı eski modeller gibi ne bir kart yuvasına, ne de USB arayüzüne sahip olması.
 
 
Fiyatı: Ortalama 1.200 TL’den başlıyor (16 GB + WiFi) 
 
 
Büyük ekranlı tabletlerin multimedya uygulamaları için ideal olduğu şüphesiz. Ancak mini tabletler yolda kullanmak için çok daha uygun. Üstelik donanım ve performans açısından 10 inçlik tabletlerden hiç aşağı kalmıyorlar.
 
 
Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus N
 
 
7 inçlik tabletlerin en iyisi Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus N. 1,2 GHz’lik Cortex A9 işlemci ve 1.024 MB’lik RAM bellek sayesinde kesintisiz çalışıyor (bir önceki modelde RAM 512 MB idi). Cihazın 16 GB’lik flash dahili belleği, MicroSDHC yuvası sayesinde genişletilebiliyor. WLAN-n ve 3G desteği sayesinde internet bağlantısı sorun olmaktan çıkıyor. Harici cihazlar Bluetooth ile bağlanabiliyor. Resim çekmek ve görüntülü görüşmeler için önünde 2 megapiksel, arkasında 3 megapiksellik birer kamera bulunan cihazın ekranı 1.024 x 600 piksellik çözünürlüğe sahip. Android Honeycomb (3.2.2) yüklü olarak gelen tabletin fiyatı da oldukça uygun.
 
 
Fiyatı: Ortalama 1.150 TL 
 
 
Apple iPad 2
 
 
iPad 3 piyasaya çıktıktan hemen sonra Apple, iPad 2’nin fiyatını düşürdü: Şu anda 16 GB dahili belleğe ve kablosuz ağ desteğine sahip en ucuz modelin fiyatı 400 Euro civarında. iPad 2, listemizdeki en iyi cihaz olan halefi iPad 3’ün hemen arkasından ikinci sıraya yerleşti. iOS 5 ve getirdiği kolaylıkların yanında müthiş performansı ve kullanışlılığı sayesinde iPad 2 halen piyasadaki Android tabletlerden daha güçlü. iPad 3 çıktıktan sonra Apple, iPad 2’de de sessiz ve derinden bazı değişiklikler yaptı. Yeni iPad 2 yine A5 işlemci kullanıyor ama bu işlemciler artık 32 nm kalınlığında. Bu da ilk iPad 2’lerden 1 saat daha uzun bir pil ömrü sunuyor.
 
 
Fiyatı: Ortalama 950 TL’den başlıyor
 


Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/tablet-fiyatlari-ne-kadar-/gundem/detay/1722644/default.htmEtiketler: Samsung , Apple , USB , yazılım , Performans , saat , resim , internet , ipad , iPad 3 , Yeni iPad , Android , Sessiz , Video

Haber okunma sayısı: 1352

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
ISTANBUL
 • DOLAR
  2,9263 TL
 • EURO
  3,2923 TL
 • BİST
  70.937
 • ALTIN
  116,5358 TL