İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Evlilik programları KHK ile yasaklandı
  • Ana Sayfa » Medya
  • 29 Nisan 2017 - 19:53:43
Evlilik programları KHK ile yasaklandı

Evlilik programlarına büyük şok 29 Nisan 2017 Cumartesi, 19:41 OHAL kapsamında yayınlanan 2 yeni KHK Resmi Gazete’de yayınlandı. Yeni KHK’larla televizyonlardaki evlilik programları da yasaklandı. OHAL kapsamında 2 yeni KHK Resmi Gazete’de yayımlandı. Kamuoyunda tartışmalara neden olan evlilik programları yasaklandı. Kamuoyunda uzun süredir tartışmalara neden olan evlilik programlarına, RTÜK tarafından sık sık ağır cezalar geliyordu. […]


Evlilik programlarına büyük şok

29 Nisan 2017 Cumartesi, 19:41

OHAL kapsamında yayınlanan 2 yeni KHK Resmi Gazete’de yayınlandı. Yeni KHK’larla televizyonlardaki evlilik programları da yasaklandı.

OHAL kapsamında 2 yeni KHK Resmi Gazete’de yayımlandı. Kamuoyunda tartışmalara neden olan evlilik programları yasaklandı.

Kamuoyunda uzun süredir tartışmalara neden olan evlilik programlarına, RTÜK tarafından sık sık ağır cezalar geliyordu. OHAL kapsamında çıkartılan yeni KHK’lar ile televizyonlardaki evlilik programları dönemi de sona erdi.

ATV’deki Esra Erol’un, Show TV’deki Seda Sayan ile Uğur Aslan’ın programı Evleneceksen Gel, Star TV’deki Zuhal Topal’ın, Kanal D’deki Seda Akgül’ün sunduğu Kısmetse Olur ve Flash TV’deki evlilik programları artık yayınlanmayacak. Televizyonlarda yıllardır süren evlilik programları artık yasaklandı.

Kamuoyundaki tartışmaların ardından ATV’de evlilik programı sunan Esra Erol, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamayla sezon sonunda programını bitireceğini söylemişti.

İşte yayınlanan KHK’da evlilik programlarıyla ilgili o kısım
Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”Tv Aktuel Sitesindeki Bu Haberin Kaynagı İçin Tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (24)