İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Franc Carbo: İnsanlar sürekli bir Messi çıkmasını bekliyor ama bu çok zor
  • Ana Sayfa » Spor
  • 15 Şubat 2017 - 16:37:10
Franc Carbo: İnsanlar sürekli bir Messi çıkmasını bekliyor ama bu çok zor

Barcelona gençlik okulları FCBEscola’nın direktörü Franc Carbo, Goal Türkiye’ye konuştu. ÖZEL RÖPORTAJ | Süleyman Tetik      Twitter’dan takip edin! Geçtiğimiz günlerde Barcelona’nın sponsoru Beko, İspanyol deviyle yeni bir anlaşma daha imzaladı. Barcelona’nın gençlik okulları FCBEscola’nın İstanbul temsilciliğine sponsor olan Beko, Katalan ekibiyle olan ilişkilerini güçlendirdi. İstanbul Teknik Üniversitesinde bulunan FCBEscola tesislerinde düzenlenen etkinliğe, Arçelik […]


Barcelona gençlik okulları FCBEscola’nın direktörü Franc Carbo, Goal Türkiye’ye konuştu.ÖZEL RÖPORTAJ | Süleyman Tetik      Twitter’dan takip edin!


Geçtiğimiz günlerde Barcelona’nın sponsoru Beko, İspanyol deviyle yeni bir anlaşma daha imzaladı.

Barcelona’nın gençlik okulları FCBEscola’nın İstanbul temsilciliğine sponsor olan Beko, Katalan ekibiyle olan ilişkilerini güçlendirdi.

İstanbul Teknik Üniversitesinde bulunan FCBEscola tesislerinde düzenlenen etkinliğe, Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer ve FCBEscola Direktörü Franc Carbo katıldı.

Biz de sizler için FCBEscola Direktörü Franc Carbo ile küçük bir röportaj yaptık. Barcelona altyapısının çalışma prensiplerini anlatan Carbo, Türk kulüplerine de mesaj verdi.

FCBEscola youth academy

Altyapı konusunda Barcelona, diğer büyük kulüplerin yapmadığı neyi yaparak başarılı oluyor?

– Bu konuda kendi sitilimize ve felsefemize çok inanıyoruz. Bunu kutsal kabul ediyoruz. İyi dönemlerimiz oldu, bazen kötü dönemler de geçirdik fakat hiçbir zaman felsefemizden ödün vermedik. Ayrıca sabırlı olmaya da devam ediyoruz. Bizim için önemli olan bunlar. Bir sorun ortaya çıktığı zaman sabırlı olmak çok önemli. Üzerine düşüp bu sorunu ortadan kaldırabiliyorsunuz, kendinizi geliştirebiliyorsunuz.

Son zamanlarda La Masia’dan çıkan futbolcular Barcelona A Takımı’nda daha az süre almaya başladı. Katalan futbol fabrikasında bir düşüş mü var?

– İnsanlar her zaman bir Messi çıkmasını bekliyor fakat bunun imkanı yok. Örneğin son dönemlerde Sergi Roberto çok fazla süre alıyor. İlerleyen dönemlerde bu problemi tamamen atlatacağımızı düşünüyoruz.

Türkiye’deki futbolcuların genç takımdan A Takım’a geçişleri oldukça zor oluyor. Bu sorunun çözülmesi için neler yapılmalı?

– Biz bu konuda diğer kulüplerden ne kötüyüz, ne de iyiyiz. Bu nedenle kesin yargılarda bulunamam fakat çocuklara küçük yaşlardan itibaren güvenip, ona destek verirseniz başarıya ulaşacaktır. Elbette iyi ve kötü günleri olacaktır ancak çok çalışmayla, sabırla ve destekle başarıya ulaşacaktır.

FCBEscola youth academy

Türkiye’de yakından takip ettiğiniz yetenekler var mı?

– Öyle olsa bile bunu söylememeyi tercih ediyoruz. Çünkü bu tür durumlar ortaya çıktığında hem oyuncuyu, hem de kulübünü etkiliyor. Bu nedenle varsa bile söylememeyi tercih ediyoruz.

Daha önce Muhammed Demirci’nin küçük yaşlarda Barcelona’dan teklif aldığı konuşulmuştu. Bu doğru mu?

– Evet. Ayrıca Muhammed Demirci’yi ben de tanıyorum. Birçok Türk futbolcuyu da yakından takip ediyorum. Gerek Barcelona, gerekse başka Avrupa ülkelerinde forma giyen çok iyi Türk futbolcular var.

Barcelona altyapısında dikkatle izlememiz gereken oyuncular kimler?

– Messi çapında bir oyuncunun gelmesi kolay bir mesele değil. Öyle bir oyuncu 50 senede bir gelir. Ancak altyapımızdan çıkan birçok yıldız isim de var. Çok fazla genç yeteneklere de sahibiz. Barcelona’yı takip edenler bu isimleri net bir şekilde görebilir.

Türkiye’nin, Avrupa’ya daha çok Arda Turan gönderebilmesi için neler yapması gerekiyor?

– Avrupa’da zaten çok fazla sayıda başarılı Türk futbolcu var. Barcelona olarak konuşmak gerekirse, bizim çok spesifik bir oyun tarzımız ve yapımız var. Her futbolcunun buna adapte olması zor. Çok özel profildeki oyuncuları seçip takıma dahil ediyoruz. Ancak bana göre Türk futbolunun bunun için özel bir şeyler yapmasına gerek yok çünkü zaten Avrupa’da büyük takımlarda birçok oyuncu mevcut. Ayrıca bana göre Süper Lig, oldukça üst seviyede bir lig.Haberin Kaynak Sitesi

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler