Dünya Kupası’na dev TV’ler hazır

Dünya Kupası’na dev TV’ler hazır

SpaceX'in fırlattığı ABD'nin casus uydusu kayboldu

SpaceX'in fırlattığı ABD'nin casus uydusu kayboldu

Uzaydan dönen astronotun boyu 9 santimetre uzadı

Uzaydan dönen astronotun boyu 9 santimetre uzadı

TÜRKSAT UYDU FREKANS LİSTESİ OCAK 2018 (A’dan Z’ ye Sıralı Liste)

TÜRKSAT UYDU FREKANS LİSTESİ OCAK 2018 (A’dan Z’ ye Sıralı Liste)

Digiturk eutelsat uydusundan yayın yapan SD Kanallarını sonlandırıyor

Digiturk eutelsat uydusundan yayın yapan SD Kanallarını sonlandırıyor

iPhone 7 neden tıslıyor?
  • Ana Sayfa » Cep Haber
  • 25 Eylül 2016 - 11:48:01
iPhone 7 neden tıslıyor?

Apple’nin iPhone 7 akıllı telefon serisindeki rahatsız edici “tıslama” sesinin kaynağı hakkında yepyeni görüşler ortaya çıktı. Problemin kaynağı sadece A10 işlemcisi olmayabilir.

Apple’nin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonlarına sahip olan kullanıcıların cihazlarından gelen “tıslama” sesi kullanıcılar arasında rahatsızlık yaratmıştı. İlk olarak Stephen Hackett’in hakkında yazdığı ve 13 saniyelik bir video paylaştığı bu problem hakkında tartışmalar sürüyor. Çünkü hala Apple tarafından resmî bir açıklama gelmiş değil.

iPhone 7 tıslıyor mu? Test ettik

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde işlemcinin tıslama sorunu olduğu haberleri yayılmaya…

“Tıslama”nın sebebi ne?

Phone Arena’nın haberine göre, problemin kaynağını sadece A10 Fusion çipine bağlamak doğru değil. Bu çipin çalışmasını sağlayan ek bileşenler de bir o kadar suçlu olabilir. Apple, iPhone 7 serisinin ince olması için uğraşırken tek devreli bir kart kullanılmış ve karttaki bileşenler de haliyle bir o kadar kompleks.

Arama çipleri, modem ve sinyal artırıcı gibi bileşenlerin bu tek kartta oldukça yakın bir şekilde toplanması ile bileşenlerden birisinin veya birkaç tanesinin bu istenmeyen sesin kaynağı olması muhtemel görülüyor.

Tıslama 101

Birçok şekil ve boyutta karşılaşabileceğimiz kapasitör adlı elektronik bileşenlerden genellikle ses çıkarmazken bazen tasarımsal sebeplerle ses çıkarma ihtimaline sahipler. Diğer taraftan sınıf 2 seramik kapasitörler ise titreşime oldukça yatkın. Bu kapasitörlerden elektrik ileri ve geri hareket ettiğinde bu titreşim meydana gelebiliyor. Elektrik akımı ne kadar güçlü olursa ki bu akım genellikle ağır yük altında gerçekleşiyor, titreşim de bir o kadar artıyor ve insan kulağı da titreşimi duyabiliyor.

iPhone 7 ile iPhone 6s karşı karşıya

iPhone 7 ile iPhone 6s arasındaki farklar neler? iPhone 6s’ten iPhone 7’ye geçmek mantıklı mı?…

Örneğin iPhone 7 serisinde birçok ufak bileşen yer alıyor ve bu bileşenlerin etrafını oldukça küçük boyutlardaki kapasitörler sarıyor. İşte bu ufaklıklar iPhone’lardaki sorunu yaratan suçlunun ta kendisi olabilirler.

iPhone 7 serisindeki “tıslama” sorununun maalesef bir yazılım güncellemesi ile çözülebilecek türden olmadığı belirtilirken Apple’nin düşük kalitede kapasitör kullanacağı da pek düşünülmüyor. Bu sorunu taşıyan iPhone 7’ler için yapılabilecek en iyi şeyinse ürün değişimi olduğun altı çizilmekte. Apple’nin hala neden resmî bir açıklama yapmadığıysa merak konusu.

::”Tıslama” sorunu sebebiyle iPhone 7S beklemeyi düşünüyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/iphone-7-serisindeki-tislamanin-sebebi-belli-oldu-75538

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler