İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

İşte en çok kopyalanan akıllı telefonlar!

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Çocuğunuzu siber zorbalardan korumanın yolları

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

Yandex, Navigasyon üzerinden özel şoför hizmetini duyurdu

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

TRT Müzik HD, TRT Kurdi HD,TRT Avaz HD Yeni HD kanallar yayında

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

Kanserle mücadelede çığır açacak kan testi

İHA’da söz sahibi olacağız
İHA’da söz sahibi olacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla insansız tank ve insansız savaş uçağı çalışmalarına başlandı. Milli insansız tank öncesi ilk olarak uzaktan kumandası yüzde 90 milli olan insansız iş makinelerini Afrin Operasyonu’nda kullanılmaya başlandı. Daha önce Fırat Kalkanı’nda sınırlı olarak kullanılan zırhlı iş makineleri Mehmetçiğin yolunu açıp tuzakları bozuyor. Yine teröristlerin açtığı hendekler bu iş makineleri ile […]


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla insansız tank ve insansız savaş uçağı çalışmalarına başlandı.

Milli insansız tank öncesi ilk olarak uzaktan kumandası yüzde 90 milli olan insansız iş makinelerini Afrin Operasyonu’nda kullanılmaya başlandı. Daha önce Fırat Kalkanı’nda sınırlı olarak kullanılan zırhlı iş makineleri Mehmetçiğin yolunu açıp tuzakları bozuyor. Yine teröristlerin açtığı hendekler bu iş makineleri ile uzaktan kumanda ile kapatılıyor. yakın bir gelecekte yüzde 100 yerli ve milli olarak üretilen insansız hava ve kara araçlarında söz sahibi olmayı hedefliyor.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, insansız savaş araçlarıyla ilgili mevcut ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin insansız savaş araçlarıyla ilgili çalışmasının olduğunu belirten Canikli, şunları söyledi:

“Artık insansızlaştırma genel konsept. Hedefimiz Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde insansız tank üretimini gerçekleştirmek. Onu da çok uzun olmayan, makul bir zaman dilimi içerisinde inşallah gerçekleştireceğiz. Onun öncüsü olabilecek, araçları şu anda Afrin Operasyonu’nda kullanmaya başladık. Bunların en somutu uzaktan kumandalı zırhlı iş makineleri. Bunlar çatışma ortamında gidiyor. Yol açıyor, hendek kazıyor, siper kazıyor. Ya da kazılmış bir hendek varsa orayı dolduruyor. Her amaç için kullanılıyor. Bu makinelerin uzaktan kumanda sistemi milli. Uzaktan kumandayla, operatörü yok, kumandayla yönetiliyor ve personel tehlike altına girmiyor. Çok sıcak çatışma ortamlarında biz bunu kullanıyoruz.”

AKINCI SİHA 2021’DE

Canikli, Türkiye’nin insansız hava aracı konusunda dünyanın en gelişmiş ülkelerinin sahip olduğu teknolojiyi yakaladığını belirterek, “Baykar’ın ürettiği ve SİHA en gelişmiş insansız hava aracı” dedi. İnsansız hava araçlarının sürekli geliştirildiğini şimdi de Akıncı adı verilen manevra kabiliyeti daha yüksek olan yeni SİHA’ların yapıldığını belirten Canikli, bunların 2021’de teslim edileceğini söyledi.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Yandex.Metrica haberler haberler

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (1)